Nowości produktowe

Firma Seco dzięki nowemu wiertłu Feedmax –P wykracza poza bieżące granice wydajności wiercenia

By  | 

Będąc w posiadaniu nowego wiertła Seco Feedmax –P, producenci zyskują potencjał, aby znacznie polepszyć wydajność wiercenia otworów – jeszcze większy, niż dla dotychczasowych rozwiązań – w materiałach obrabianych z grupy ISO P (stal), jak i w żeliwie. Wiertła Feedmax –P z węglików spiekanych zwiększają produktywność wiercenia aż o 35%, jednocześnie gwarantując dłuższą trwałość narzędzia dzięki połączeniu nowej geometrii i zaawansowanego pokrywania.

Nowa geometria oraz ciemna powłoka TiAlN poprawiają odprowadzanie wiórów i zapewniają wysokie bezpieczeństwo stosowania, tym samym pozwalając zakładom na szybsze wiercenie większej liczby otworów przy użyciu mniejszej liczby wierteł. Wiertła, oprócz mocnych prostych krawędzi skrawających, mają otwory doprowadzające chłodziwa do wiertła znajdujące się bezpośrednio przy krawędziach skrawających w celu lepszego chłodzenia, a ich wąskie łysinki minimalizują ilość ciepła, na jakie narażone jest wiertło, natomiast ulepszona konstrukcja rowków chroni narożniki ostrza wiertła oraz maksymalizuje kontrolę i usuwanie wiórów.

Wiertła Feedmax –P z nowym pokryciem umożliwiają zakładom pełne wykorzystanie potencjału obrabiarek. Dzięki mocnej geometrii ostrza wiertła możliwe jest osiągnięcie prędkość skrawania do 190 m/min w SMG P5 przy zachowaniu dłuższej trwałości narzędzia.

Firma Seco oferuje wiertła Feedmax –P o średnicy od 2 mm do 20 mm (wielkość metryczna) / 0,078” do 0,787” (wielkość w calach) ze stosunkiem długości do średnicy narzędzia wynoszącym 3×D, 5×D oraz 7×D. Wiertła standardowo mają wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa w celu zapewnienia najlepszej wydajności. Niestandardowe wersje, np. wiertła o wymiarach pośrednich, z fazą oraz stopniowe, są dostępne na zamówienie.

Więcej informacji na temat Feedmax –P można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej produktu Feedmax –P.

Firma Seco Tools ma swoją siedzibę w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg jej działania obejmuje przeszło 75 krajów. Dzięki temu stała się czołowym ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań w dziedzinie frezowania, narzędzi stacjonarnych, wiercenia i systemów narzędziowych. Od ponad 80 lat firma Seco dostarcza technologie, procesy i wsparcie pozwalające wytwórcom na całym świecie osiągnąć najwyższą wydajność i największe zyski. Więcej informacji o tym, jak innowacyjne produkty i niezrównana jakość usług firmy Seco przyczyniają się do sukcesów producentów z różnych branż, można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.secotools.com.


Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *