Diagnostyka

Fluke przygotował letnie promocje na kamery termowizyjne oraz wibrometry

By  | 

Pierwsza z promocji dotyczy kamer termowizyjnych serii profesjonalnej Ti450, Ti400, Ti300 i Ti200. Ich zakup jest premiowany dodawanym za darmo obiektywem. W drugiej promocji oferowane są wibrometry Fluke 805FC w zestawie z sondą Fluke 805/ES, w cenie obniżonej o 16 proc.

FLUKE Ti450 M 3

W promocji dotyczącej kamer termowizyjnych Ti450, Ti400, Ti300 lub Ti200 z darmowym obiektywem nabywca może wybrać pomiędzy obiektywem szerokokątnym lub teleobiektywem.

Kamera termowizyjna Fluke Ti450 z funkcją MultiSharp Focus pozwala na wykonywanie ostrych obrazów w polu widzenia kamery, oferuje funkcję SuperResolution (4x więcej pikseli) oraz bezprzewodowe synchronizowanie obrazów z chmurą obrazów z kamery, do których można dołączyć pomiary lub przebiegi pracy. Urządzenie pozwala na nagrywanie wideo, transmisję wideo oraz zdalne sterowanie a dzięki wymiennym obiektywom inteligentnym można osiągnąć bardzo wysoką jakość szczegółów (obiektywy nie wymagają kalibracji).

W drugiej z letnich promocji oferowane są wibrometry Fluke 805FC w zestawie z sondą Fluke 805/ES, w cenie obniżonej o 16 proc.

Wibrometr Fluke 805FC z funkcją Fluke Connect ShareLive™ to przyrząd diagnostyczny służący do wykrywania problemów z wibracjami. Pozwala utrzymać kontakt z całym zespołem i zapewnia bardzo dokładne pomiary stanów łożysk, drgań całkowitych oraz temperatury w podczerwieni. Przyrząd ocenia poziom istotności problemu w 4-stopniowej skali i umożliwia kopiowanie danych do komputera w celu późniejszej analizy trendów. Fluke 805 FC mierzy poziom drgań całkowitych w zakresie niskich częstotliwości i wykrywa awarie łożysk w zakresie wysokich częstotliwości. Oprócz podania wartości liczbowej, 805 FC posiada 4-stopniową skalę poziomu drgań całkowitych i stanu łożysk. Dostępna w aplikacji Fluke Connect funkcja historii EquipmentLog™ pozwala redukować czas trwania przestojów oraz koszty z nimi związane.

Fluke 805FC_601x1024px_E_NR-19326

Drgania mogą być bowiem pierwszym symptomem występowania usterek w maszynach. Pojawiają się i jako pierwsze wskazują na potencjalny problem, zanim jeszcze można zaobserwować inne oznaki nieprawidłowości – wysoką temperaturę, wyższy pobór prądu czy zanieczyszczenia w smarze. Mogą wskazywać na wewnętrzne usterki, takie jak: uszkodzenie łożyska, złe wyważenie, przemieszczenie oraz luzy, które skracają żywotność urządzeń. Dzięki regularnym pomiarom można zdiagnozować nieprawidłowości i przeprowadzić działania naprawcze jeszcze zanim dojdzie do poważnego pogorszenia stanu urządzenia i awarii.

Ponad połowa nieplanowanych przestojów spowodowana jest przez awarie mechaniczne. O ile na żywotność maszyny wpływa wiele czynników, to od wystąpienia pierwszych oznak problemu do awarii mija zaledwie kilka miesięcy. Pomiary drgań pozwalają przewidzieć czy w maszynie może wystąpić awaria. Umiejętność szybkiej oceny wyników oraz podjęcia odpowiednich działań to kluczowe elementy w zapobieganiu przestojom.

Obydwie promocje startują latem, ale będą obowiązywały do grudnia: oferta na wibrometry Fluke 805FC w zestawie z sondą Fluke 805/ES do 15 grudnia, a oferta na kamery Ti450, Ti400, Ti300 lub Ti200 do 31 grudnia.

Zapraszamy na www.fluke.pl.


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *