Wydarzenia

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

By  | 

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na grudzień serię seminariów, które odbędą się w Lublinie, Łodzi i Szczecinie. Ich tematami będą:

 • analiza jakości energii;
 • badania termowizyjne w energetyce, przemyśle i budownictwie,
 • utrzymanie ruchu – silniki elektryczne.

Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria, dostępne online dla wszystkich zainteresowanych, których tematami będą z kolei:

 • predykcyjne utrzymanie ruchu,
 • bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych,
 • technika pomiarowa w automatyce.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium
„Analiza jakości energii – normy i narzędzia”.
Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami. Semiarium odpowie m.in. na pytania: jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Już dzień później, 7 grudnia w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się seminarium
„Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie”.
Kamery termowizyjne to zawansowane urządzenie optoelektroniczne, które stały się jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w energetyce, przemyśle, budownictwie, a nawet medycynie. Seminarium w Łodzi ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni, m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt.
„Utrzymanie ruchu – silniki elektryczne”.
Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu
elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w
utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania: w jaki
sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE, jak
zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów, czy analizatorem sieci
możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria (seminaria online).

 1. Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell) odbędzie się 2 grudnia, dotyczyć będzie tematyki „Predykcyjne utrzymanie Ruchu” (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration).
 2. Kolejne – 6 grudnia i dotyczyć będzie tematyki: „Bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych” (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration).
 3. Ostatnie z tegorocznych webinariów planowane jest na 8 grudnia, jego temat to „Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE” (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration)

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza:

 • techników i inżynierów utrzymania ruchu,
 • elektryków,
 • elektroników,
 • kierowników zakładów,
 • inspektorów ds. energii,
 • wykonawców prac elektrycznych i obiektowych,
 • inżynierów i techników pomiarowych
 • wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *