Diagnostyka

Fluke wprowadza na polski rynek rodzinę niwelatorów laserowych.

By  | 

Fluke wprowadza do swojej oferty i sprzedaży na rynku polskim zupełnie nową linię produktów – rodzinę niwelatorów laserowych. Równocześnie debiutuje 6 modeli niwelatorów i dwa odbiorniki laserowe.

Niwelatory to instrumenty stosowane powszechnie w budownictwie i geodezji, które umożliwiają pomiar różnicy wysokości (niwelacji) pomiędzy punktami. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się niwelatory laserowe, zapewniające znacznie szybszy i prostszy pomiar. Szczególnie ważne jest to np. na dużych placach budowy, w miejscach gdzie wykonać należy wiele pomiarów. Zasady wykonywania pomiarów i obliczeń niwelatorem laserowym są identyczne jak przy wykorzystaniu niwelatorów optycznych (pomiar różnicy wysokości), różnica polega na tym, że niwelatory laserowe wysyłają wiązkę światła, która tworzy linię referencyjną dla całej budowy, a jej wysokość może być odczytywana na bieżąco przez jedną osobę.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Firma Fluke nie miała do tej pory w swojej ofercie przyrządów z tej kategorii produktowej. Teraz wprowadza na rynek całą rodzinę niwelatorów laserowychdedykowaną przede wszystkim elektroinstalatorom i instalatorom HVAC – z laserami koloru zielonego i czerwonego. Są to modele: Fluke-3PR i Fluke-3PG, Fluke-180LR i Fluke-180LG oraz Fluke-180LR System i Fluke-180LG System, a także odbiorniki laserowe Fluke-LDR i Fluke-LDG.

Konstrukcja niwelatorów laserowych Fluke cechuje się dużą wytrzymałością – urządzenia te zostały zaprojektowane tak, by nie uległy uszkodzeniu przy upadku z wysokości 1 metra (co zostało potwierdzone testami).

Precyzja tych przyrządów dla profesjonalistów jest również zgodna z wysokimi standardami firmy Fluke. W przypadku 3-punktowych niwelatorów laserowych Fluke dokładność wynosi 6 mm przy odległości 30 metrów, a w przypadku liniowych niwelatorów laserowych — 3 mm przy odległości 10 metrów. Szybkonastawne, samopoziomujące zawieszenie kardanowe gwarantuje dokładne i błyskawiczne wyznaczanie punktów oraz linii odniesienia, co znacznie ułatwia długie i żmudne prace traserskie.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na www.fluke.pl


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *