Nowości produktowe

Fluke wprowadza na rynek nowy automatyczny kalibrator ciśnienia

By  | 

Kalibracja ciśnienia może być czasochłonna. Nowy automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke-729 300 FC został zaprojektowany z myślą o technikach obsługujących procesy, w celu uproszczenia kalibracji ciśnienia oraz zapewnienia szybszych i bardziej dokładnych wyników testów. Urządzenie eliminuje większość kłopotów zwykle związanych z kalibracją ciśnienia – proces kalibracji ciśnienia jest łatwiejszy niż kiedykolwiek, dzięki czemu pozwala szybko wykrywać nieszczelności. Przyrząd ten w ostatnich tygodniach uhonorowany został w USA tytułem Produktu Roku w konkursie Control Engineering 2018 / Engineers’ Choice Awards. Z okazji premiery w Polsce sprzedawany będzie w zestawach z oprogramowaniem DPCTrack2, w cenie pozwalającej na oszczędność ponad 20 proc. (w stosunku do ceny obu tych produktów).

Nowe urządzenie dedykowane jest zastosowaniom w przemyśle przetwórczym, przede wszystkim technikom oprzyrządowania, elektrykom oraz specjalistom ds. kalibracji ciśnienia.

Automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke-729 300 FC to technologiczny krok do przodu w stosunku do popularnych kalibratorów ciśnienia serii 718 i 719. Uwzględnione w nim zostało szereg praktycznych postulatów zgłaszanych przez użytkowników.

Fluke-729 300 FC upraszcza proces kalibracji, automatycznie generując precyzyjne ciśnienia testowe, poprawiając integralność kalibracji poprzez kompensację wycieków i automatycznie dokumentując proces kalibracji ciśnienia, aby pomóc spełnić wymagania zgodności i wymogi prawne. Eliminuje kłopoty zwykle związane z kalibracją ciśnienia. Szablony testów, brak pomp ręcznych i ręcznych regulacji, automatyczne generowanie ciśnienia i regulacja, zintegrowana komunikacja HART i automatyczna dokumentacja kalibracji sprawia, że kalibracja ciśnienia jest szybsza i łatwiejsza niż kiedykolwiek.
DPCTrack2 to najlepsze w klasie oprogramowanie do zarządzania kalibracją. Fluke-729 300 FC w połączeniu z tym oprogramowaniem to świetny zestaw do kalibracji przyrządów zarówno “pod dachem”, jak i w terenie.

 

Przykładowe cechy Fluke-729 300 FC:
• Automatyczne generowanie i kontrola ciśnienia dla wielu testów do 300 psi, (20 barów, 2 MPa).
• Łatwa dokumentacja kalibracji za pomocą zdefiniowanych szablonów dla nadajników i przełączników. Użytkownik wprowadza początkowe i końcowe ciśnienia próbne i liczbę punktów testowych, a kalibrator dokumentuje zastosowane ciśnienie, zmierzone mA i błąd procentowy dla każdego punktu testowego.
• Pomiar sygnałów mA na wyjściach nadajnika oraz pozyskiwania i symulacji sygnałów mA do testowania I / Ps i innych urządzeń pętlowych mA. Zawiera zasilacz pętli 24 V do testowania i zasilania nadajników w niezależnych testach odłączonych od systemu sterowania.
• Automatyczne generowanie ciśnienia i regulacja dla kalibracji ciśnienia
• Eliminuje ręczne pompowanie i regulację ciśnienia
• Wbudowane szablony testów dla przetworników ciśnienia i przełączników ułatwiają udokumentowaną kalibrację
• Komunikacja HART dla podstawowych ustawień i regulacji HART
• Przenośny rozmiar podręczny, urządzenie świetnie sprawdza się także w terenie

Zapraszamy na www.fluke.pl i na www.fluke.com/729


Fluke Corporation

Firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *