Diagnostyka

Fluke wprowadza na rynek przenośny automatyczny kalibrator ciśnienia – Fluke 729

By  | 

Automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke 729 został zaprojektowany z myślą o technikach obsługujących procesy, w celu uproszczenia kalibracji ciśnienia oraz zapewnienia szybszych i bardziej dokładnych wyników testów. Dodatkowo dzięki zgodności z aplikacją mobilną Fluke Connect® i oprogramowaniem komputerowym DPCTrack2™ technicy mogą bezprzewodowo monitorować i rejestrować zmierzone i wygenerowane wartości ciśnienia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Główne funkcje kalibratora ciśnienia Fluke 729:

 • automatyczne generowanie i regulacja ciśnienia do 300 psi,
 • łatwa dokumentacja procesu za pomocą wbudowanych szablonów testów,
 • automatyczna, precyzyjna regulacja wewnętrzna,
 • mierzenie, generowanie i symulowanie sygnałów od 4 do 20 mA,
 • zasilanie pętli 24 V umożliwia zasilanie nadajników testowych,
 • obsługa komunikacji HART umożliwiająca testowanie inteligentnych nadajników HART,
 • wbudowana możliwość testowania przecieków przy sprawdzania obwodów pod kątem szczelności,
 • zgodność z aplikacją Fluke Connect®,
 • możliwość pomiarów temperatury za pomocą opcjonalnej sondy 720RTD,
 • pomiar napięcia DC w celu testowania nadajników o sygnałach wyjściowych z zakresu od 1 V do 5 V DC,
 • zgodność z modułami ciśnieniowymi z serii 700 i 750,
 • przesyłanie udokumentowanych wyników testów do oprogramowania do zarządzania kalibracją DPCTrack2™.

Kalibracja ciśnienia ma często kluczowe znaczenie dla systemów sterowania procesami a także pomaga optymalizować pracę i utrzymywać bezpieczeństwo na terenie zakładu. Aparatura pomiarowa znajduje się w prawie każdym zakładzie, a wiadomo, że jej właściwa kalibracja może stanowić poważne wyzwanie. Nowy automatyczny kalibrator ciśnienia Fluke 729 został zaprojektowany od podstaw z myślą o technikach obsługujących procesy; jest wyposażony w funkcje, które pozwalają zmienić sposób kalibrowania ciśnienia.

Kalibracja ciśnienia może być czasochłonna – kalibrator 729 usprawnia ten proces dzięki wbudowanej pompie elektrycznej, która zapewnia automatyczne generowanie i regulowanie ciśnienia w jednym, prostym w użyciu, wzmocnionym, przenośnym przyrządzie. Obsługa przenośnego kalibratora ciśnienia 729 jest niezwykle prosta. Wystarczy wpisać ciśnienie docelowe, a kalibrator za pomocą pompy automatycznie osiągnie żądaną wartość. Następnie wewnętrzny regulator automatycznie ustabilizuje ciśnienie na żądanej wartości.

Kalibrator Fluke 729 może także automatycznie testować wiele punktów testowych pod ciśnieniem i automatycznie zapisywać wyniki. Kalibracja jest prosta – wystarczy wpisać ciśnienie początkowe i końcowe, liczbę punktów testowych i poziom tolerancji.

Obsługa komunikacji HART umożliwia regulację sygnałów z zakresu miliamperów w nadajnikach HART, jak również prostą konfigurację HART i korygowanie wskazań względem przyłożonego ciśnienia o wartości 0% i 100% pełnej skali. Przesyłanie i zarządzanie wynikami kalibracji za pomocą oprogramowania do zarządzania kalibracją DPCTrack2™ sprawia, że tworzenie zaplanowanych testów i raportów oraz zarządzanie aparaturą pomiarową i wynikami jest niezwykle łatwe.

Z kolei możliwość wyboru ciśnienia pomiędzy 30 psi (2 bary, 200 kPa), 150 psi (10 barów, 1 MPa) i 300 psi (20 barów, 2 MPa) sprawia, że automatyczne kalibratory ciśnienia Fluke 729 sprawdzają się w każdych warunkach.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonych dokumentach pdf
1. Dokument 1 do pobrania
2. Dokument 2 do pobrania
(szczegółowe dane techniczne kalibratora Fluke 729 oraz dokument „Cztery najczęściej napotykane wyzwania podczas kalibracji ciśnienia”),
a także na www.fluke.pl


Fluke Corporation,
firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *