Nowości produktowe

Fluke wprowadza na rynek radiometryczne stacjonarne kamery termowizyjne RSE300 i RSE600

By  | 

Pierwsze w pełni radiometryczne kamery termowizyjne firmy Fluke z wtyczkami do programów MATLAB i LabVIEW zapewniają ciągłe monitorowanie temperatury w zastosowaniach badawczych, naukowych i technicznych. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników jest możliwość montażu kamery RSE300 lub RSE600 na stanowisku roboczym w celu ciągłego gromadzenia danych termograficznych.

Stacjonarne kamery termowizyjne RSE300 i RSE600 firmy Fluke w łatwy sposób łączą dane termograficzne, obrazy i filmy, aby zapewnić wszechstronniejszą analizę badań.

– W zastosowaniach badawczych, naukowych i technicznych wymagających dużej dokładności, samo widzenie ciepła to zbyt mało – ciepło trzeba także zmierzyć i zanalizować. Nowe kamery termowizyjne Fluke RSE300 i RSE600 to pierwsze w pełni radiometryczne stacjonarne kamery firmy Fluke z zaawansowanymi funkcja-mi obejmującymi wtyczki do programów MATLAB® i LabVIEW®, które umożliwia-ją łatwą analizę danych termograficznych – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V.

Kamery RSE300 i RSE600 nieustannie przesyłają strumieniowo do 60 klatek da-nych na sekundę, umożliwiając szczegółowe monitorowanie wzorców temperatury i rozbieżności. Za pomocą dołączonego oprogramowania komputerowego Smar-tView użytkownicy mogą zdalnie ustawiać ostrość w kamerze, automatycznie reje-strować obrazy, dostosowywać poziom i zakres pomiarowy oraz analizować filmy termograficzne klatka po klatce. Oprogramowanie ułatwia także edycję obrazów, tworzenie własnych raportów oraz eksport obrazów w wielu formatach w celu szybkiego udostępniania danych termograficznych.

Za pomocą kamer RSE300 i RSE600 użytkownicy mogą m.in.:
• udoskonalić analizę termiczną – dane z kamer termowizyjnych można przesyłać bezpośrednio do programów MATLAB i LabVIEW, w których użytkownicy mogą poddać je analizie statystycznej i uzyskać informacje dotyczące trendów
• wykrywać przyrosty temperatury i rozpraszanie ciepła — kamery rejestrują obrazy termograficzne/radiometryczne o rozdzielczości do 640 x 480 oraz filmy, aby na bieżąco śledzić kumulowanie się ciepła, gdy kwestie zarządzania ciepłem nabierają znaczenia w procesie rozwoju i testowania produktu
• w łatwy sposób przeprowadzać testy i diagnostykę – kamery oferują użytkownikom swobodę ich zamontowania w dowolnym miejscu z dostępem do zasilania elektrycznego, zdalne ustawianie ostrości oraz przewodowe lub bezprzewodowe przesyłanie danych i obrazów do komputera
Wytrzymałe kamery RSE300 i RSE600 mają stopień ochrony IP65, dzięki czemu można je instalować w trudnych warunkach środowiskowych. Dostępne opcjonalnie teleobiektywy 2x i 4x, oraz obiektyw szerokokątny i makro, pozwalają na dostosowanie kamer do wszelkich wymagań. Natomiast opcjonalny uchwyt montażowy pozwala na użytkowanie kamery umieszczonej „na stałe” na stanowisku roboczym.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Więcej informacji na temat kamer termowizyjnych RSE300 i RSE600 firmy Fluke można znaleźć pod adresem: www.fluke.com/rse.

Zapraszamy również na www.fluke.pl


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *