Nowości produktowe

Frez walcowo-czołowy zwiększa prędkość usuwania materiału.

By  | 

Frma Seco wprowadziła ostatnio na rynek dwa nowe frezy walcowo-czołowe z węglika spiekanego, które znacznie szybciej usuwają materiał i zapewniają wyjątkową trwałość narzędzi. Frez Jabro®-HFM JHF181 to doskonały wybór w przypadku frezowania z dużymi posuwami w stali utwardzanej i stopach na bazie niklu, natomiast frezy Jabro®-Solid2 JS564 i JS565 stanowią kontynuację strategii firmy Seco skupiającej się na rozwoju narzędzi do zaawansowanej obróbki zgrubnej szerokiego spektrum materiałów, takich jak stal, stal nierdzewna i stopy tytanu.

Nowy frez Jabro-HFM JHF181, najnowszy produkt z serii narzędzi do frezowania z dużymi posuwami firmy Seco, zapewnia tak samo wysoką wydajność, jak pozostałe produkty tego typu. Te głowice frezarskie do dużych posuwów zwiększają prędkość usuwania materiału o 30 procent w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Frez JHF181 jest wyjątkowo skuteczny przy obróbce skomplikowanych komponentów, które wymagają dużych wysięgów narzędzi i różnych rodzajów obróbki osiowej i promieniowej. Zapewnia on do 30 procent dłuższą trwałość narzędzia niż inne porównywalne pełnowęglikowe frezy walcowo-czołowe przy obróbce materiałów ISO H. Nowa powłoka HXT marki Seco zapewnia frezowi JHF181 twardą warstwę wierzchnią, która zapewnia zaawansowaną ochronę termiczną i wysoką odporność na ścieranie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Frez JHF181 jest dostępny w wersjach z 2-, 4- lub 5- ostrzami o średnicy skrawania od 2 mm do 16 mm i zakresie długości od 2xD do 7xD. Ten frez walcowo-czołowy ma możliwość bezpośredniego chłodzenia (średnice od 6 mm do 12 mm).

Dostosowane do zaawansowanych strategii obróbki zgrubnej, nowe frezy Jabro-Solid2 JS564 i JS565, gwarantują o 20 procent dłuższą trwałość narzędzi niż poprzednie wersje dzięki stabilnym stożkowym rdzeniom, polerowanym powłokom NXT i innym cechom jakościowym zapewniającym wysoką wydajność. Frezy JS564 i JS565 charakteryzują się też dużą promieniową szerokością frezowania, utrzymując jednocześnie duże posuwy i prędkości konieczne dla zaawansowanych przejść obróbki zgrubnej. Ponadto dodatnie geometrie ostrzy czołowych tych dwóch frezów walcowo-czołowych sprawiają, że z powodzeniem można je wykorzystywać w operacjach interpolacji osiowej i kołowej.

Nowe, zoptymalizowane rozdzielacze wiórów wytwarzają małe wióry przy znacznych długościach skrawania, zapewniając najlepsze możliwe usuwanie wiórów. Jest to szczególnie korzystne przy obróbce głębokich gniazd, dzięki czemu można ograniczyć ryzyko pęknięcia narzędzia czy wytwarzania elementów brakowych.

Frezy JS564 i JS565 są dostępne w wersji z 4- i 5-ostrzami o szerokim zakresie średnic i długości. JS565 występuje też bez rozdzielacza wiórów. Zarówno dla wersji JS564, jak i dla JS565 zakresy średnic chwytów cylindrycznych wynoszą od 3 mm do 20 mm, a średnice chwytów Weldon od 6 mm do 20 mm. Wszystkie te produkty są na stanie magazynowym.

Więcej informacji dotyczących frezów Jabro-HFM JHF181 lub Jabro-Solid2 JS564 i JS565 można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej http://www.secotools.com/en/Global/Products/Milling/Solid-carbide-end-mills/.


Siedziba firmy Seco znajduje się w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg firmy obejmuje 75 krajów, co sprawia, że jest to jeden z największych dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu skrawania metali: frezowania, toczenia, wiercenia otworów i gwintowania. Od ponad 80 lat firma Seco współpracuje z producentami ze wszystkich branż i opracowuje narzędzia, procesy oraz usługi niezbędne do maksymalizacji produktywności i dochodowości. Więcej informacji można uzyskać u miejscowego przedstawiciela firmy Seco lub na stronie internetowej www.secotools.com.


Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *