Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

GoGreen! – ekologia jest naszym priorytetem

By  | 

Firma Bosch Rexroth dba o zmniejszenie ilości dwutlenku węgla emitowanego przez zakłady produkcyjne. W związku z tym, od 2011 roku ponad 30 fabryk zaangażowanych jest w projekt GoGreen, który zakłada znaczną redukcję emisji gazu do atmosfery. Czy ten cel udaje się zrealizować? Zdecydowanie tak!

Od momentu startu przedsięwzięcia zmniejszono ilość emitowanego dwutlenku węgla o ponad 150 000 ton CO2, co przekłada się na redukcję kosztów energii o ponad 14 mln euro – to znacznie więcej niż założono pierwotnie. Do 2020 roku planowane jest zmniejszenie emisji CO2 o co najmniej 35 procent, w stosunku do roku bazowego (2007). Będzie to możliwe między innymi dzięki optymalizacji i modernizacji zakładów przemysłowych.

Wysiłek ten został doceniony: projekt zajął trzecie miejsce w kategorii „Ochrona środowiska – CO2“ w ramach nagrody Environmental Health and Safety (EHS) Award przyznawanej przez zarząd firmy Bosch. Kolejnym krokiem będzie przełożenie GoGreen na projekty kierowane do klientów zewnętrznych oraz pełne dostosowanie produktów firmy Bosch Rexroth do ambitnych założeń w zakresie oszczędności energii oraz ochrony klimatu.

 

EHS_Award_2017_Group_3200x1800_w1920_h1080


Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl.


Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 500 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2017) i wygenerowała w 2017 roku obrót w wysokości 78 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. W roku 2015 Bosch zgłosił ok. 5 400 patentów. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 62,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *