Nowości produktowe

Gotowe do instalacji łożyska do maszyn rolniczych

By  | 

Na targach Agritechnica 2017 (Hanower, Niemcy, 12-18 listopada br.) firma NSK będzie prezentować szeroki zakres łożysk tocznych, które zostały specjalnie zaprojektowane do użytku w maszynach rolniczych. Na stoisku E44 w hali 15 głównym elementem wystawy NSK będą zespoły piast Agro (Agri Disc Hubs) oraz duże piasty (Large Hubs). Te gotowe do instalacji jednostki składają się z łożysk kulkowych skośnych dwurzędowych szeroko wykorzystywanych w maszynach rolniczych, które muszą działać w bardzo ciężkich warunkach środowiska pracy.

10793-nsk-agri-big-hub-cmyk2

Fot.: zespoły piast Agro oraz duże piasty charakteryzują się długim okresem eksploatacji w ciężkich warunkach środowiskowych, w których pracują maszyny rolnicze.

Łożyska w zespołach piast Agro i w dużych piastach posiadają dzielony pierścień wewnętrzny, który może przenosić duże siły osiowe i boczne. Każde łożysko zostało starannie uszczelnione i zamontowane wewnątrz gotowej do instalacji solidnej obudowy oferowanej w indywidualnych wymiarach montażowych klienta. Piasta została wypełniona specjalnym, wysokiej jakości smarem zapewniającym zdolność przenoszenia ciężkich obciążeń w ciągu całego okresu eksploatacji łożyska.

Głównym obszarem zastosowań piast Agro oraz dużych piast o wyższej wydajności są maszyny uprawowe. W tego typu zastosowaniach łożyska muszą utrzymać maksymalną sprawność, będąc narażone na niekorzystne warunki środowiskowe, takie jak wilgotność, ścierny żwirek, substancje żrące (np. nawozy i obornik) oraz wysokie naprężenia mechaniczne.

W tych warunkach piasty Agro udowodniły, że zapewniają wyjątkowo długi okres eksploatacji. Aspekt ten docenili producenci OEM maszyn rolniczych, włączając w to producentów maszyn uprawowych. Niektórzy z nich otwarcie wskazują w swojej dokumentacji produktowej, że wykorzystują zespoły łożyskowe NSK.

Użytkownicy końcowi coraz bardziej naciskają na producentów maszyn rolniczych, aby używali piast Agro NSK, ponieważ minimalizują one przestoje maszyn podczas niezwykle ważnego (i krótkiego) sezonu uprawowego. Ostatecznie w pojedynczej kompaktowej bronie talerzowej można zainstalować do 98 łożysk talerzy, z których wszystkie musza doskonale funkcjonować w trakcie pracy.

Na targach Agritechnica 2017 NSK będzie prezentować piasty Agro oraz duże piasty – zarówno jako samodzielne jednostki, jak i przykłady instalacji w kompaktowych bronach talerzowych oraz kosiarkach bijakowych.

Firma NSK na targach Agritechnika: Hala 15, stoisko E 44


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.).


Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *