Napędy i sterowanie

Gotowy do pracy napęd o zmiennej prędkości obrotowej

By  | 

9953-POWERDRIVE MD2_2 versionsPowerdrive MD2: Gotowy do pracy napęd o zmiennej prędkości obrotowej do aplikacji dużej mocy, w ramach ekspresowej dostępności.

Leroy-Somer wprowadza ofertę Ekspresowej Dostępności zapewniającą bardzo krótki czas dostawy silników i napędów.

W ramach tej oferty, Powerdrive MD2 jest jedynym małogabarytowym, wszechstronnym napędem o zmiennej prędkości obrotowej, przeznaczonym do procesów dużej mocy. Wysyłka napędu może mieć miejsce w ciągu 5 dni, w wersji do 500 kW, bez wpływu na jego parametry.

Krótki czas dostawy jest bez wątpienia dużą zaletą, pozwalającą spełnić oczekiwania klientów oraz skrócić czas naprawy w przypadku awarii. Oferta Ekspresowej Dostępności jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, pozwalającą zmniejszyć zapasy magazynowe i skrócić czas przestojów.

Oferta Powerdrive MD2 obejmuje kompletny system wraz ze wszelkiego typu wyposażeniem niezbędnym do ochrony, kontroli, komunikacji i wdrożenia aplikacji przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa. Rozwiązanie w pełni gotowe do pracy!

Dzięki solidnej konstrukcji, Powerdrive MD2 zapewnia krótki czas serwisowania i przestojów.

Powerdrive MD2 dostępny jest w stopniu ochrony IP21 i IP54 oraz w zakresie mocy do 250 kW. w wersji do montażu ściennego oraz do 500 kW w wersji wolnostojącej.

Stopień ochrony IP 54 daje możliwość umieszczania napędu w pobliżu silników, niezależnie od środowiska pracy. Umożliwia to stosowanie krótszych ekranowanych kabli połączeniowych (oszczędność kosztów), mniejszej emisji elektromagnetycznej i mniejszych prądów upływu, co zwiększa niezawodność systemu.

Przyjazny dla użytkownika, kolorowy interfejs dotykowy napędu Powerdrive MD2 ułatwia jego rozruch i monitorowanie pracy. Przykładowo, udostępnia łatwe w obsłudze, wszechstronne narzędzia diagnostyczne pozwalające na szybką identyfikację przyczyny wystąpienia błędu i uszkodzonego komponentu.

Dzięki modułowej budowie, zapewniono dostęp do wszystkich komponentów Powerdrive MD2, które mogą być łatwo wymienione w miejscu pracy bez specjalistycznego wyposażenia ani specjalnie przeszkolonego personelu. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i zwiększyć przepustowość.

Dla zapewnienia optymalnego połączenia silnika z napędem, Powerdrive MD2 został zaprojektowany i przetestowany pod kątem współpracy z silnikami Leroy-Somer, od silników indukcyjnych IMfinity (na poziomach sprawności IE2 /IE3/IE4) po silniki Dyneo z magnesem stałym (na poziomie sprawności powyżej IE4). Również one są dostępne w ramach Ekspresowej Dostępności. Współpraca tych elementów pozwala uzyskać najlepsze parametry.


Informacje o Nidec
Firma Nidec została założona w Kioto w Japonii w 1973 r. przez Shigenobu Nagamori, jej obecnego prezesa i dyrektora generalnego. W 1979 r. firma Nidec jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek bezszczotkowy silnik prądu stałego do komputerowych dysków twardych. Od tego czasu stała się światowym liderem w produkcji silników, mającym około 300 przedsiębiorstw zależnych zatrudniających na całym świecie 110 tys. osób, z roczną sprzedażą przekraczającą 1 bilion JPY. Silniki, napędy, generatory i powiązane produkty firmy Nidec można spotkać w szerokiej gamie zastosowań takich jak komputery, smartfony, artykuły gospodarstwa domowego, samochody, roboty i wiele innych.


O firmie Leroy-Somer:
Leroy-Somer jest jednym z największych na świecie producentów elektromechanicznych i elektronicznych systemów napędowych (silniki elektryczne, motoreduktory, napędy o zmiennej prędkości obrotowej) oraz największym producentem alternatorów przemysłowych. Firma ta, będąca częścią grupy Nidec od 1 lutego 2017, zatrudnia 8000 pracowników w 27 zakładach produkcyjnych oraz 470 punktach sprzedaży i obsługi serwisowej na całym świecie.


Nidec Industrial Automation Poland Sp.zo.o
Ul. Bałtycka 6
61-014 Poznań
Poland
Kłos Monika
Phone : (+48) 61 87 43 713
Fax : (+48) 61 87 43 704
monika.klos@mail.nidec.com


LEROY-SOMER
Groupe NIDEC
Boulevard Marcellin Leroy
CS10015
16915 Angouleme Cedex 9
FERRANT Agnès
Phone : +33 5 45 64 44 14
Fax : +33 5 45 64 44 24
Agnes.FERRANT@mail.nidec.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *