Nowości produktowe

Ingersoll Rand wprowadza nowe osuszacze powietrza

By  | 

Ingersoll Rand®, światowy lider w branży instalacji sprężonego powietrza, gazu i usług serwisowych, wprowadza rewolucyjne rozwiązanie do osuszania – Chłodniczy osuszacz powietrza. Korzystając ze 146 lat tradycji i dorobku w dziedzinie konstruowania urządzeń, firma Ingersoll Rand zaprojektowała pierwszy w swoim rodzaju osuszacz powietrza. Osuszacz chłodniczy jest pierwszym takim urządzeniem na świecie, które zapewnia uzyskanie temperatury punktu rosy -20°C (-4°F), zmniejszając jednocześnie koszt energii o 70% i wielkość urządzenia o 40% w stosunku do konwencjonalnych osuszaczy adsorpcyjnych. Osuszacz chłodniczy Ingersoll Rand może współpracować ze sprężarkami z wtryskiem oleju, bezolejowymi, odśrodkowymi i tłokowymi.

„Nowy osuszacz chłodniczy zapewnia najwyższą w swojej klasie jakość powietrza, którą dotychczas można było uzyskać w znacznie droższych konstrukcjach bębnowych lub wykorzystujących desykanty. Opracowaliśmy nową technologię, która zapewnia naszym klientom uzyskanie wysokiej jakości powietrza o temperaturze punktu rosy -20°C za pomocą wysokowydajnego osuszacza regeneracyjnego z czynnikiem chłodniczym, który jest zarazem wysokosprawnym, jak i ekonomicznym rozwiązaniem” – mówi Rolf Paeper, Wiceprezes ds. zarządzania produktem i marketingu w zakresie technologii i usług sprężania Ingersoll Rand. „Ta rewolucyjna technologia pozwala uzyskać bardzo suche powietrze bez strat energii na wydmuchiwanie sprężonego powietrza, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać pełną moc swoich sprężarek”.

Osuszacz chłodniczy zapewnia dopływ powietrza, które stale zachowuje klasę 3 jakości wg normy ISO, o temperaturze punktu rosy -20°C (-4°F) niezależnie od wahań zapotrzebowania i temperatury otoczenia. Dzięki temu klienci zyskują niezawodne źródło sprężonego powietrza dla swoich procesów.

„Niezależnie od tego, czy klienci wykorzystują sprężone powietrze na potrzeby ogólne, czy do produkcji wyrobów wrażliwych, jak produkty farmaceutyczne, osuszacz chłodniczy zapewnia wymaganą jakość powietrza”. – dodaje Rolf Paeper. „Wysoka sprawność, doskonała alternatywa pod względem kosztów sprawia, iż ten rewolucyjny chłodniczy osuszacz powietrza firmy Ingersoll Rand zapewnia klientom rzeczywiste korzyści”. Osuszacz chłodniczy zapewnia niższe łączne koszty eksploatacji niż tradycyjne osuszacze adsorpcyjne oraz o 80% niższe koszty utrzymania w porównaniu do osuszaczy bębnowych. W przeciwieństwie do osuszaczy bębnowych nie wymaga on okresowej wymiany kosztownego desykantu, którego brak sprawia, że nie jest potrzebne dodatkowe odfiltrowywanie jego cząstek z powietrza.

Dodatkowe informacje dotyczące osuszaczy chłodniczych można uzyskać na stronie www.ingersollrandproducts.com lub u lokalnego przedstawiciela handlowego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Informacje o firmie Ingersoll Rand
Firma Ingersoll Rand (NYSE:IR) poprawia jakość życia, stwarzając bezpieczne, komfortowe i efektywne środowisko. Nasi pracownicy i nasze marki — Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane®— współpracują na rzecz poprawy jakości powietrza i komfortu w domach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej, w zakresie transportu i ochrony żywności oraz produktów szybko psujących się, a także podnoszenia wydajności i produktywności w przemyśle. Jesteśmy światowym potentatem o kapitale 13 mld dolarów dbającym o zrównoważony postęp i trwałe wyniki na świecie. Produkty Ingersoll Rand obejmują kompletne systemy i usługi w zakresie sprężonego powietrza i gazów, elektronarzędzi, urządzeń do transportu materiału i dozowania cieczy. Zróżnicowane i innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania pozwalają ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wydajność produkcji. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.ingersollrand.com lub www.ingersollrandproducts.com.

Kontakt:

Jessica Van de Gucht
Ingersoll Rand
+32 274-612 52
Jessica.VandeGucht@irco.com

Michal Karkoszka
Ingersoll Rand
+48 601 077 932
Michal.Karkoszka@irco.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *