Automatyka i mechanika

Inkrementalne enkodery obrotowe z nową technologią BlueBeam

By  | 

Inkrementalne enkodery obrotowe z nową technologią BlueBeam Niebieskie diody LED zapewniają większą sprawność przy generowaniu sygnałów

Nowa technologia BlueBeam zastosowana w inkrementalnych, optycznych enkoderach obrotowych zwiększa sprawność przy generowaniu sygnałów. Specjalnie zaprojektowane niebieskie diody LED w połączeniu z nowoczesnymi, zminiaturyzowanymi detektorami zapewniają lepszą penetrację energii niebieskiego światła wewnątrz chipa. W wyniku tego uzyskuje się większą rozdzielczość, znacznie większą amplitudę i lepszą jakość sygnału. Wprowadzając nowe enkodery obrotowe ENI58IL, firma Pepperl+Fuchs dostarcza doskonałej jakości produkty standardowe dostępne w wersjach aż do największych prędkości obrotowych, zapewniające doskonałą dynamikę i inne parametry, osiągane dotąd wyłącznie w specjalnych, zaawansowanych wykonaniach.

Nowy model ENI58IL z technologią BlueBeam
Nowa technologia BlueBeam dla inkrementalnych, optycznych enkoderów obrotowych stanowi dużą innowację. BlueBeam to w zasadzie określenie specjalnie wykonanych do tego celu niebieskich diod LED, które firma Pepperl+Fuchs po raz pierwszy zastosowała w nowych inkrementalnych enkoderach obrotowych ENI58IL, pozwalając zaoferować parametry osiągane dotąd tylko w specjalnych, zaawansowanych wykonaniach. Niebieskie światło emitowane przez nowe diody LED cechuje się zmniejszoną dyfrakcją w porównaniu z promieniowaniem podczerwonym o większej długości fali i przy tej samej szerokości szczeliny pozwala uzyskać ostrzejszy obraz. W połączeniu z nowoczesnymi detektorami o mniejszej strukturze, głębokość penetracji niebieskiego światła w strukturę chipa jest krótsza i oferuje większą energię. Zwiększa to sprawność źródła światła tak znacznie, że detektor może generować znacznie ostrzejsze kontury. W rezultacie tego uzyskuje się większą rozdzielczość, większą amplitudę sygnału i mniejszy jitter krawędzi. Oznacza to przykładowo, że tolerancja położenia fazy A do B jest zredukowana znacznie poniżej 10%, co zapewnia ponad dwukrotnie lepszą jakość sygnału w porównaniu z typowymi na rynku wartościami uzyskiwanymi dla podczerwieni. Precyzyjnie kontrolowana szybkość skanowania zapewnia też znacznie większą rozdzielczość. Dzięki temu, nowa technologia BlueBeam zastosowana w enkoderach obrotowych ENI58IL zapewnia dużą dokładność nawet przy największych szybkościach obrotowych do 12.000 rpm. Maksymalna częstotliwość sygnału wyjściowego ENI58IL wynosi 400 kHz – do 50% więcej niż w standardowych enkoderach obrotowych. Precyzyjna technologia BlueBeam oferuje najwyższą jakość sygnału spośród wszystkich enkoderów obrotowych dostępnych obecnie na rynku. W rzeczywistych zastosowaniach pozwala to zmniejszyć tolerancje i zwiększyć sprawność.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.


Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com


PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *