Wydarzenia

Innowacje dla przemysłu napędem dla biznesu.

By  | 

8. edycja MTWK_NOWEiędzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych oraz 7. edycja Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance w Krakowie, udowodniły, że organizowane w stolicy Małopolski imprezy są jednymi z najważniejszych wydarzeń przemysłowych w naszym kraju. Wydarzenia skupiające profesjonalistów działających w branży materiałów sypkich i utrzymania ruchu, przyciągnęły rzesze zwiedzających zainteresowanych przyszłą modernizacją produkcji oraz inwestowaniem w najwyższej klasy technologie.

SyMas-Maintenance-baner (640x245)

W obecnych czasach firmy w Polsce coraz chętniej czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, które pomagają im wyprzedzić rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Przedsiębiorstwa z sektora przemysłowego przechodzą obecnie transformację cyfrową, co prowadzi nie tylko do rozwoju ich biznesu, ale również wzrostu gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych. To jest właśnie cel targów SyMas i Maintenance – umożliwienie profesjonalistom dostępu do najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań i innowacji stosowanych w utrzymaniu ruchu, automatyzacji produkcji czy obróbki materiałów sypkich. Plan ten został w bieżącym roku zrealizowany na najwyższym poziomie, bowiem na targach zaprezentowano ponad 70 nowości technologicznych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Największym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie o nazwie ELIOS – czyli pierwszy na świecie dron odporny na kolizje, który przeznaczony jest do inspekcji przestrzeni zamkniętych. Jego zastosowanie pozwala zmniejszyć koszty inspekcji i zminimalizować konieczność pracy ludzi w niebezpiecznych warunkach, przez co nie trzeba już wysyłać techników do ciasnych rurociągów i kanałów, w których istnieje duże ryzyko wypadku.

Coraz bardziej widoczne były również trendy w cyfryzacji rozwiązań przemysłowych. Na targach zaprezentowano bowiem m.in. stosowany w predykcyjnym utrzymaniu ruchu system informatyczny RSIMS, który dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji jest w stanie sam ocenić aktualny stan techniczny obiektów czy maszyn, a nawet przewidywać awarie na wiele dni przed ich wystąpieniem, przez co drastycznie można zmniejszyć ryzyko kosztownego i nieplanowanego przestoju w fabryce. A to wszystko bez udziału ludzi! Warto również wspomnieć, że wśród nowości produktowych pojawiły się urządzenia działające w chmurze lub obsługiwane zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych, co wpisuje się w koncepcję 4-tej rewolucji przemysłowej – tzw. „Przemysł 4.0”.

Targi SyMas i Maintenance obfitowały także w dużą porcję praktycznej wiedzy, dzięki dwóm towarzyszącym konferencjom – „Nowoczesne Technologie w branży materiałów sypkich” i „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Na pierwszej, jak sama nazwa mówi poruszano tematy związane z prezentowanymi na targach nowościami technologicznymi w zakresie obróbki materiałów sypkich. Na drugiej natomiast uczestnicy zapoznawali się z najlepszymi praktykami inżynierskimi stosowanymi w zakładach produkcyjnych, zaczynając od poszukiwań „Świętego Graala” przemysłu – czyli sposobu na bezawaryjność procesu produkcji.

Cieszą też opinie wystawców, którzy doceniają biznesową wartość targów SyMas i Maintenance:

„To trzecia edycja Targów, w której bierzemy udział. Wiele wskazuje na to, że udało nam się zrealizować założone przed imprezą cele biznesowe. W przyszłym roku wystawimy się ponownie – przez naszą firmę Targi SyMas i Maintenance są traktowane jako wydarzenie typu „must have” i „must be”.” – komentuje Michał Szwejkowski z firmy Pruftechnik Wibrem Sp. z o.o.


Na kolejne edycje targów SyMas i Maintenance organizatorzy zapraszają do EXPO Kraków 18-19 października 2017 roku.

Organizator:
Targi w Krakowie
ul. Galicyjska 9
31-589 Kraków
www.targi.krakow.pl
www.symas.krakow.pl
www.mtc.krakow.pl


Kontakt:
Katarzyna Banach
Komisarz Targów / Kierownik Zespołu
Kom: +48 510 134 218
banach@targi.krakow.pl

Karol Miernikiewicz
Zastępca Komisarza Targów
Kom: +48 507 044 183
miernikiewicz@targi.krakow.pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *