Hydraulika i pneumatyka

Innowacyjne oleje hydrauliczne – Renolin HVXA

By  | 

W nowoczesnych maszynach pojemność układów oleju hydraulicznego jest sukcesywnie zmniejszana. Ze względu na konieczność przenoszenia coraz większych mocy przez mniejszą ilość oleju musi on pracować w wyższych temperaturach, co przyczynia się do szybszego utleniania. Aby zapewnić wysoki standard wydajności, należy dobrać właściwy produkt. Jednym z produktów firmy FUCHS, który ze względu na szczególną wydajność doskonale sprawdza się w nowoczesnych układach hydraulicznych, jest seria olejów Renolin HVXA. Renolin HVXA to seria bezcynkowych, wysokowydajnych, półsyntetycznych płynów hydraulicznych o wysokim wskaźniku lepkości, które posiadają znacznie lepsze parametry niż konwencjonalne oleje typu HVLP. Renolin HVXA sprawdziły się u ponad 600 klientów z sektora górnictwa, budownictwa, rolnictwa, transportu oraz żeglugi morskiej. Cała seria dostępna jest w kilku wariantach lepkościowych – od ISO VG 15 do 100.

Oleje hydrauliczne z serii HVXA pozwalają przedłużyć żywotność elementów układu hydraulicznego nawet w bardzo trudnych warunkach ze względu na wyjątkowe właściwości przeciwzużyciowe oraz bardzo dobrą ochronę antykorozyjną. Pozwalają również uniknąć tworzenia osadów i lakierów w systemach hydraulicznych dzięki wydajnej kombinacji oleju bazowego oraz dodatków uszlachetniających. Poprzez zastosowanie tego typu olejów można poprawić warunki pracy, a także czystość oleju, dzięki bardzo dobrej filtrowalności oraz właściwościom deemulgacyjnym. Warto zwrócić również uwagę na fakt, iż są to produkty szczególnie przyjazne i bezpieczne dla środowiska dzięki zastosowanej nowoczesnej, bezpopiołowej technologii dodatków przeciwzużyciowych.

Oleje z serii Renolin HVXA przeznaczone są do stosowania w wymagających układach hydraulicznych w bardzo szerokim zakresie temperatur. Doskonale sprawdzają się zarówno w zimnym skandynawskim klimacie, jak i w ciepłych letnich warunkach w południowej Europie. Oleje te są odpowiednie do stosowania w szerokiej gamie aplikacji mobilnych w górnictwie i budownictwie – koparki, ładowarki oraz leśnictwie i rolnictwie – ciągniki, harwestery itp. Renolin HVXA mogą być stosowane w bardzo szerokim zakresie temperatur roboczych od -35°C do nawet +80°C.

Kluczowym aspektem dla olejów z serii Renolin HVXA jest zapewnienie odpowiedniej płynności w niskich temperaturach. Jest to ogromna zaleta, która umożliwia stosowanie oleju w urządzeniach mobilnych w zimie, gdy sprzęt stoi na zewnątrz przez długi czas. Niższa lepkość w takich warunkach umożliwia przepływ i smarowanie elementów układu hydraulicznego w momencie uruchamiania sprzętu, co pozwala uniknąć zużycia części, a nawet uszkodzenia pompy. Lepkość olejów HVXA w niskich temperaturach jest znacznie lepsza niż olejów mineralnych klasyfikowanych jako DIN 51524 – HVLP. Płyny hydrauliczne HVXA mogą być stosowane w znacznie niższych temperaturach niż taka sama klasa lepkości standardowych olejów mineralnych HVLP innych producentów.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *