Przemysł 4.0

Integracja danych do aplikacji IoT i Industry 4.0

By  | 

Nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing umożliwia łatwy i bezpieczny transfer danych za pomocą protokołów REST oraz obsługuje bazy danych NoSQL.

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic. W połączeniu z drugą nową cechą, obsługą zapisu do baz danych NoSQL, takich jak MongoDB, dataFEED OPC Suite nadaje się idealnie do aplikacji IoT i Industry 4.0. Protokoły REST są używane w szczególności do komunikowania się z aplikacjami pracującymi w chmurze obliczeniowej, takimi jak Production Performance Manager od Bosch Software Innovations. Bazy danych NoSQL umożliwiają szybkie przetwarzanie ogromnych ilości danych. Z tego powodu często stanowią one podstawę do realizacji zaawansowanych metod analitycznych („Big Data Analytics”),  które mogą być wykorzystywane na przykład do predykcyjnego utrzymania ruchu.

“Skuteczne i niezawodne dostarczanie danych produkcyjnych jest kluczowym wyzwaniem we wdrażaniu aplikacji IoT i Industry 4.0,” powiedział Andreas Roeck, menadżer produktu z działu Data Integration w firmie Softing Industrial. “Oprogramowanie dataFEED OPC Suite daje naszym klientom i partnerom duże możliwości w zakresie w integracji danych w sposób łatwy, elastyczny i przyszłościowy.”

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite firmy Softing obejmuje pełen pakiet komponentów do komunikacji z chmurą OPC i IoT w ramach pojedynczego produktu. Poza zintegrowanym interfejsem REST, bramką dostępową MQTT i obsługą OPC UA umożliwia łatwe integrowanie starszych i nowych kontrolerów w rozwiązaniach z chmurą obliczeniową, np. Microsoft Azure lub IBM Bluemix. Nowoczesny graficzny interfejs użytkownika z zestawem zorientowanych praktycznie, inteligentnych ustawień wstępnych i intuicyjnymi wskazówkami, ułatwiają integrację systemu i oferują maksymalną użyteczność.


Grupa Softing
Softing to grupa kapitałowa (holding) funkcjonująca zgodnie z zasadami i wartościami niemieckiego przedsiębiorstwa klasy średniej ( German Mttelstand). Ze względu na coraz większą wagę przykładaną do pracy oddziałów zagranicznych, firma Softing jest postrzegana jako strategiczny partner również przez globalne korporacje, oferując najnowocześniejsze oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla takich segmentów biznesowych rynku jak produkcja samochodów, przemysł i sieci IT
Grupa Softing, współpracując ściśle z klientami, wykorzystuje standardowe produkty do tworzenia wysokiej jakości indywidualnych rozwiązań wypełniających luki technologiczne. Inteligentna inżynieria Softing umożliwia wdrażanie i poprawę wymiany danych oraz informacji, umożliwiając klientom optymalizację łańcuchów wartości.

Więcej informacji: www.softing.com


ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4
54-620 Wrocław
Polska
GALAZKA Robert
Phone : +48 71 339 0441
robert.galazka@encon.pl

SDS-Automatyka Poplawski Sp. J.
ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wroclaw
Poland
Poplawski Markus
Phone : +48 71 339 0441
markus.poplawski@sds-automatyka.pl

Softing Industrial Automation GmbH
Richard-Reitzner-Allee 6
D-85540 Haar
Stephanie WIDDER
Phone : +49 (89) 456 56-365
Fax : +49 (89) 456 56-399
stephanie.widder@softing.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *