Przemysł 4.0

Integracja danych ze sterowników Siemens S7 w rozwiązaniach IoT Cloud

By  | 

Firma Softing Industrial poinformowała, że jej bramka dostępowa dataFEED uaGate SI wspiera obecnie poza OPC-UA również protokół MQTT, zapewniający łatwą i niezawodną integrację danych ze sterowników Siemens S7 w usługach działających w chmurze obliczeniowej.

9457-PM_uaGate_SI_122016l_cmyk_300dpiDzięki funkcjonalności protokołu MQTT obsługiwanego przez nowe oprogramowanie firmware 1.30 dla bramki dostępowej dataFEED uaGate SI, firma Softing zamyka lukę między automatyką i aplikacjami IT. Ta bramka dostępowa do systemów sterowania bazujących na sterownikach Siemens S7 pozwala teraz również łatwo i szybko integrować dane w aplikacjach IoT opartych na chmurze obliczeniowej i Industry 4.0. Dzięki temu, Softing potwierdza coraz większą akceptację dla MQTT (Message Queue Telemetry Transport) jako standardowego protokołu komunikacyjnego IoT. Jest on już wspierany natywnie przez wielu dostawców usług w chmurze, na przykład Amazon Web Services, IBM Bluemix i Microsoft Azure.

„Bramka dataFEED uaGate SI oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, łatwą konfigurację i małe koszty operacyjne „, powiedział Sebastian Schenk, menadżer produktu w Softing Industrial. „Ta nowa wersja daje inżynierom mechanikom, integratorom systemów i innym klientom elastyczne i przyszłościowe narzędzie stanowiące pomost między sieciami przemysłowymi i aplikacjami IT.”

Poza funkcjonalnością MQTT Publisher, wbudowany serwer OPC UA Server umożliwia integrację danych w aplikacjach ERP, MES i SCADA. Autoryzacja użytkownika, obsługa certyfikatów i szyfrowanie SSL zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Bramka jest łatwa w konfiguracji z poziomu przeglądarki internetowej i obsługuje ikony importowane bezpośrednio z projektów SIMATIC STEP 7 i TIA Portal. dataFEED uaGate SI nadaje się zarówno do nowych, jak i modernizacji istniejących systemów.

Nowe oprogramowanie firmware w wersji 1.30 jest już dostępne do pobrania ze strony internetowej firmy Softing.
Dotychczasowi klienci mogą dokonać uaktualnienia nieodpłatnie.

Więcej informacji można znaleźć klikając tu.


Grupa Softing
Softing to grupa kapitałowa (holding) funkcjonująca zgodnie z zasadami i wartościami niemieckiego przedsiębiorstwa klasy średniej ( German Mttelstand). Ze względu na coraz większą wagę przykładaną do pracy oddziałów zagranicznych, firma Softing jest postrzegana jako strategiczny partner również przez globalne korporacje, oferując najnowocześniejsze oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla takich segmentów biznesowych rynku jak produkcja samochodów, przemysł i sieci IT
Grupa Softing, współpracując ściśle z klientami, wykorzystuje standardowe produkty do tworzenia wysokiej jakości indywidualnych rozwiązań wypełniających luki technologiczne. Inteligentna inżynieria Softing umożliwia wdrażanie i poprawę wymiany danych oraz informacji, umożliwiając klientom optymalizację łańcuchów wartości.

Więcej informacji: www.softing.com


ENCON Sp. z o.o.
ul. Gagarina 4
54-620 Wrocław
Polska
GALAZKA Robert
Phone : +48 71 339 0441
Fax : –
robert.galazka@encon.pl

SDS-Automatyka Poplawski Sp. J.
ul. Ostrowskiego 30
53-238 Wroclaw
Poland
Poplawski Markus
Phone : +48 71 339 0441
Fax : –
markus.poplawski@sds-automatyka.pl

Softing Industrial Automation GmbH
Richard-Reitzner-Allee 6
D-85540 Haar
Stephanie WIDDER
Phone : +49 (89) 456 56-365
Fax : +49 (89) 456 56-399
stephanie.widder@softing.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *