IT

Integracja: EPLAN i Melsoft iQ Works

By  | 

AutomationML umożliwia to!

Nowe narzędzie integrujące EPLAN Electric P8 z Melsoft iQ Works firmy Mitsubishi Electric łączy inżynierię elektryczną z automatyką. Dane, takie jak na przykład adresy symboliczne mogą być teraz wymieniane dwukierunkowo z aktualnym pakietem oprogramowania. Rezultaty w EPLAN Electric P8 są imponujące: prawidłowe schematy, w tym okablowania magistrali dla komponentów PLC oraz najwyższej jakości konfiguracje sprzętowe.

11480_Eplan-Mitsubishi

Dwukierunkowa wymiana danych PLC pomaga optymalizować procesy w inżynierii i automatyzacji. Dzięki wprowadzonej integracji EPLAN Electric P8 z Melsoft iQ Works, firmy EPLAN i Mitsubishi poszły o krok dalej. AutomationML stanowi podstawę integracji, która otwiera drogę do Industry 4.0 ze swoją neutralnością i otwartością na wymianę danych. Zestaw danych utworzony w EPLAN stanowi podstawę dla konfiguracji sprzętowej PLC i tworzenia oprogramowania. Co warto podkreślić: dane są przekazywane w całym procesie opracowywania produktu z jednego źródła. EPLAN Data Portal dostarcza niezbędne dane komponentów. Zebrane razem, przyspieszają one konfigurację urządzeń i planowanie projektu.

Melsoft iQ Works jest zintegrowanym pakietem oprogramowania zawierającym narzędzia wymagane do programowania produktów automatyki z oferty Mitsubishi Electric. Dzięki integracji z platformą EPLAN w aktualnej wersji 2.7, użytkownicy mogą wymieniać, edytować i dwukierunkowo synchronizować dane na wszystkich etapach projektu. Nie jest wymagane ponowne wprowadzanie danych, co pozwala uniknąć błędów. Ułatwia to również współpracę między projektantami obwodów elektrycznych i programistami. Użytkownicy zaangażowani w projekt elektryczny zyskują dodatkowe profity: alokacja modułów PLC odbywa się transparentnie. Moduły mogą być szybciej edytowane dzięki wsparciu systemowemu, a zmiany wprowadzane w ostatniej chwili mogą być implementowane szybciej i bardziej uniwersalnie.
Technologia AutomationML

Jako niezastrzeżony, standaryzowany i oparty na XML format danych, AutomationML może opisywać dane projektowe stosownie do topologii i struktur systemu, geometrii i logiki. Przy wyświetlaniu informacji o strukturze i topologii, AutomationML wykorzystuje format CAEX (Computer Aided Engineering Exchange), będący międzynarodowym standardem formatu danych zgodnym z IEC 62424/IEC 62714. Oferuje fundamentalne koncepcje zorientowane obiektowo, mogące być wykorzystane do reprezentowania struktur instalacji i systemów. AutomationML dodatkowo oferuje możliwość przesyłania struktur systemów, na przykład szafy przemysłowej. Pozwala to uzyskać przejrzystą, całościową dokumentację, również do celów konserwacji i utrzymania. Dane pochodzące z różnych narzędzi programowych, na przykład informacje o urządzeniach, mogą być wymieniane między producentami i użytkownikami oraz łatwo wprowadzane do dokumentacji.
Informacje o iQ Works

Melsoft iQ Works to wbudowany pakiet oprogramowania obejmujący narzędzia wymagane do programowania produktów automatyki z oferty Mitsubishi Electric – GX Works3, MT Works2, GT Works3, RT ToolBox2 i FR Configurator2. Integracja oprogramowania została wzbogacona o Navigator, który jest łatwym w użyciu graficznym interfejsem użytkownika do konfiguracji systemu centralnego z dodatkowymi funkcjami udostępniania projektu, takimi jak etykiety systemowe i parametry. Zaletą tego potężnego zintegrowanego pakietu oprogramowania jest to, że projektowanie systemu jest dużo łatwiejsze i przy powtarzających się zadaniach prowadzi do znacznej redukcji kosztów, minimalizując błędy i pomagając zmniejszyć całkowity koszt związany z ich poprawą.

Informacje uzupełniające

EPLAN i Mitsubishi Electric nawiązały strategiczną współpracę już wiele lat temu. EPLAN należy do stowarzyszenia e-F@ctory Alliance i odwrotnie, Mitsubishi Electric dostarcza swoje dane do EPLAN Data Portal. Cel obu firm jest oczywisty w odniesieniu do ich klientów/użytkowników: poprawa jakości danych, przyspieszenie procesów inżynieryjnych i produkcyjnych oraz zwiększenie produktywności.

11480_Melsoft iQ Works


Eplan Software & Service

EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.

www.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *