IT

Inteligentne okablowanie zapewnia przejrzystość konstruowania instalacji przemysłowych

By  | 

W nowym raporcie firmy Eaton specjalizującej się w zarządzaniu zasilaniem opisano, w jaki sposób można zmniejszyć koszty eksploatacyjne i zwiększyć wydajność maszyn dzięki zastosowaniu inteligentnego okablowania i systemu komunikacji na poziomie urządzenia. Umożliwia to zintegrowanie z systemem komunikacyjnym maszyny zarówno złożonych, inteligentnych podzespołów automatyki, jak i prostych urządzeń, takich jak układy odpowiedzialne za sterowanie i sygnalizację, rozruszniki silnikowe, wyłączniki i czujniki. Wynikiem takiego rozwiązania jest kompleksowa przejrzystość danych nawet na poziomie najmniejszych podzespołów maszyny. Pozwala to unikać przestojów dzięki zastosowaniu diagnostyki predyktywnej, prościej i szybciej przeprowadzać serwis oraz zwiększać ogólną wydajność maszyny.

Autor raportu, Heribert Einwag, Product Manager w Eaton, tłumaczy, jak konwencjonalne, skomplikowane systemy okablowania typu punkt-punkt nie są już w stanie – chyba że przy bardzo dużym nakładzie pracy i środków pieniężnych – zapewnić możliwości kompleksowego monitorowania procesów i analizy, które są współcześnie wymagane. Autor raportu przedstawia podejście umożliwiające rozwiązanie tego problemu i dzieli się swoimi doświadczeniami, korzystając z rzeczywistych przykładów.

Einwag sądzi, że nowoczesny system okablowania i komunikacji na poziomie urządzenia powinien nie tylko umożliwiać zmniejszenie nakładów na okablowanie, ale również obejmować łatwe do zamontowania, inteligentne moduły komunikacyjne do rejestrowania i wstępnego przetwarzania danych dla prostych urządzeń automatyzacyjnych. Stanowi to nie tylko podstawę do uzyskania przejrzystości danych aż do poziomu najmniejszych podzespołów maszyny, ale jest również fundamentem dla maszyn, które mają spełniać wymagania czwartej rewolucji przemysłowej (Industry 4.0).

Korzystanie z tej technologii zapewnia bezpośrednią wartość dodaną przez cały cykl życia maszyny. W ogólnym rozrachunku system inteligentnego okablowania może obniżyć koszty cyklu życia instalacji elektrycznej aż o 30%, zaczynając od projektu, a kończąc na serwisowaniu i konserwacji. Niemniej jednak najważniejszą zaletą wynikającą ze zintegrowanej przejrzystości danych jest usprawnienie diagnostyki i konserwacji oraz zwiększenie wydajności i dyspozycyjności maszyny. Znając prądy silników wszystkich napędów, można na przykład zoptymalizować wydajność maszyny, nie martwiąc się przestojem wynikającym z przeciążenia. Dalsze zalety systemu inteligentnego okablowania i komunikacji obejmują łatwą możliwość rozbudowy maszyny oraz możliwość elastycznego i indywidualnego rejestrowania danych dotyczących maszyny według potrzeb klienta, na przykład w celu wysłania danych do punktu kontrolnego.

Raport można pobrać bezpłatnie ze strony www.eaton.eu/pl/iw/sys.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl.
Aktualności dostępne są na kanale (@Eaton_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające zasilaniem, którego sprzedaż w 2015 r. wyniosła 20,9 mld USD. Eaton oferuje energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej w sposób bardziej skuteczny, bezpieczny i zrównoważony. Eaton zatrudnia ponad 95 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu


Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o.,
Biuro Warszawa,
ul. Krakowiaków 34,
02-255 Warszawa, Poland.
Tel: +48 22 320 5050,
Email: pl-warszawa@eaton.com

Kontakt dla prasy:
Kate Siwek,
Technical Publicity,
Tel: +44 (0)1582 390980,
Email: ksiwek@technical-group.com

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *