Nowości produktowe

Inteligentne pirometry do automatyki przemysłowej plug & play

By  | 

Firma Fluke Process Instruments wprowadza na rynek serię pirometrów punktowych Thermalert 4.0 do automatycznego bezkontaktowego monitorowania temperatury w zakresie od -40 do 2250°C.

Seria obejmuje obecnie 13 modeli o różnych odpowiedziach widmowych, w tym dedykowane czujniki do metali, szkła i produktów z tworzyw sztucznych. Dostępny jest duży wybór optyki dla długich i krótkich ogniskowych. Ze względu na szeroki zakres temperatur pracy od -20°C do 85°C, można wyznaczyć więcej punktów pomiarowych bez akcesoriów i mediów chłodzących. Eliminuje to niebezpieczeństwo wycieku i zanieczyszczenia krytycznych procesów.

Wytrzymałe termometry na podczerwień o stopniu ochrony IP65 wykazują najlepszą w swojej klasie powtarzalność, najkrótszy czas reakcji i największą dokładność. Oprogramowanie systemowe obsługuje zdalną konfigurację, monitorowanie, kalibrację w terenie i aktualizacje oprogramowania firmware. Funkcje te mogą znacznie obniżyć koszty usług oraz czas poświęcony na konfigurację i rozwiązywanie problemów. Funkcja Plug & Play dodatkowo ułatwia instalację i konserwację.

Czujniki zawierają galwanicznie izolowany interfejs analogowy i RS485. W sieci RS485 można podłączyć do 32 urządzeń. Producent będzie dodawał opcje fieldbus również w przyszłości. Modernizację istniejących punktów pomiarowych ułatwiono tak, jak to tylko możliwe. Nowe sensory można montować w oprawach do pirometrów Endurance, Raytek Thermalert TX i Raytek XR. Dostępne są adaptery do opraw Ircon Modline 4 i Raytek MM.


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Datapaq Ltd.

Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Wilke Stephan
Phone : +49 30 478 008 – 412
Fax : +49 30 471 0251
stephan.wilke@fluke.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *