Nowości produktowe

Inteligentne złącza modułowe – oszczędność czasu i przestrzeni montażowej

By  | 

Złącza modułowe umożliwiają indywidualne konfigurowanie punktów wtykowych/rozdzielających

Na targach SPS IPC Drives 2017, firma igus zaprezentowała wraz z modułem połączenia, ideę innowacyjnego złącza wtykowego do łączenia przewodów elektrycznych, światłowodów oraz przewodów pneumatycznych. Dzięki modułowej konstrukcji, poszczególny punkt  wtykowy/rozdzielający może być dowolnie skonfigurowany jako moduł z kilku korpusów wtykowych. Złącze modułowe może zostać zamontowane za e-prowadnikiem, pomiędzy e-prowadnikami lub bezpośrednio na szafie sterowniczej i może być stosowane wszędzie tam, gdzie wiele przewodów podłączonych jest do możliwie najmniejszej przestrzeni.

Prosta koncepcja modułowa umożliwia konfigurację pojedynczych złączy modułowych. Akcesoria, takie jak płyty montażowe, etykiety, elementy zamykające oraz różne systemy montażu przewodów umożliwiają złączom modułowym połączenie się w kompletny łańcuch modułu wtykowego. (Źródło: igus GmbH)

Prosta koncepcja modułowa umożliwia konfigurację pojedynczych złączy modułowych. Akcesoria, takie jak płyty montażowe, etykiety, elementy zamykające oraz różne systemy montażu przewodów umożliwiają złączom modułowym połączenie się w kompletny łańcuch modułu wtykowego.
(Źródło: igus GmbH)

Oprócz niezawodnych i sprawdzonych e-prowadników oraz elastycznych przewodów, firma igus oferuje również gotowe, konfekcjonowane i kompletne systemy zasilania o nazwie igus. Aby jeszcze bardziej usprawnić łączenie przewodów, igus – specjalista motion plastics, opracował nowatorskie złącze wtykowe. W oparciu o złącze oraz system modułowy, moduły wtykowe mogą być indywidualnie konfigurowane. W ich przypadku, obudowa może być wyposażona w maksymalnie cztery różne wkładki wtykowe. Obudowy są połączone ze sobą, co umożliwia nieograniczone zmiany modułu dla poszczególnych szerokości i wysokości. Akcesoria, takie jak płyty montażowe, etykiety, elementy zamykające oraz różne systemy montażu przewodów umożliwiają złączom modułowym połączenie się w kompletny łańcuch modułu wtykowego.

„Ze względu na płaską konstrukcję obudowy, złącze modułowe pozwala na oszczędność przestrzeni oraz umożliwia wysoką gęstość kontaktów dla każdej aplikacji,” podkreśla Karol Lenkiewicz, Product Manager Readychain & Readycable w igus Polska.

Kolejną zaletą jest to, że tylko te wkładki wtykowe, które rzeczywiście są potrzebne, są dołączone. Złącza modułowe mogą być dowolnie dostosowane do wypełnienia i geometrii danego e-prowadnika, w jednej lub kilku warstwach.

„Umożliwia to idealne okablowanie pod względem funkcjonalności i konstrukcji dla każdej aplikacji,” mówi Karol Lenkiewicz.

Złącza modułowe mają wiele zastosowań, np. na końcu stałym e-prowadnika lub na końcu ruchomym, pomiędzy dwoma e-prowadnikami lub do wprowadzania przewodów w skrzynkach przyłączeniowych lub szafach sterowniczych.

readychain: sprawdzona niezawodność z jednego źródła
Asortyment produktów readychain umożliwia klientom oszczędność czasu w zakresie konfekcjonowania oraz montażu, szczególnie w przypadku długich przesuwów oraz skomplikowanych systemów wieloosiowych, jak również oferuje klientom przewidywalne koszty. Firma igus opracowuje, testuje i koordynuje wszystkie produkty, korzystając z własnego laboratorium badawczego o powierzchni 2750 m2. W systemie readychain klienci otrzymują kompletny, niezawodny i wstępnie zmontowany system, z jednego źródła, bezpośrednio od producenta, łącznie z gwarancją. Dzięki temu, można ograniczyć liczbę dostawców i zamówień nawet o 75 procent oraz uniknąć kosztów magazynowania i przetwarzania. Każdy z naszych klientów otrzymuje tylko jeden numer zamówieniowy dla wszystkich produktów. Firma igus produkuje systemy readychain w dwunastu zakładach produkcyjnych na całym świecie i dostarcza je globalnie, dzięki zaawansowanej logistyce.

Pracę złączy modułowych przedstawia nagranie na stronie www.igus.pl/moduleconnect

 


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *