IT

IT Kontrakt wśród najszybciej rozwijających się firm w Polsce

By  | 

IT Kontrakt, wiodący dostawca usług IT, został uznany jedną z dziesięciu najszybciej rozwijających się firm w Polsce – wynika z rankingu „Dobrej Firmy”, będącego elementem Listy 2000 Rzeczpospolitej. To efekt szybkiego wzrostu w Polsce i za granicą.

– W 2016 r. osiągnęliśmy 30-proc. wzrost przychodów, do blisko 200 mln zł. W kolejnych latach chcemy utrzymać tempo wzrostu na poziomie 20-30% rocznie, dzięki ekspansji na rynku polskim i za granicą. Zamierzamy to osiągnąć m.in. poprzez rozwój naszego przedstawicielstwa w Szwajcarii, wejście w nowe obszary usług oraz – dzięki wsparciu naszego właściciela – akwizycje – komentuje prezes IT Kontrakt Leszek Kowalczykiewicz. 

Od lipca 2017 r. większościowym udziałowcem IT Kontrakt jest Oaktree Capital Management, należący do światowej czołówki globalnych funduszy typu private equity. Oaktree Capital Management, reprezentowany w Polsce przez Cornerstone Partners, zarządza aktualnie aktywami o łącznej wartości ponad 101 mld USD.

– Kluczem do sukcesu IT Kontrakt jest połączenie kompetencji twardych i miękkich – począwszy od umiejętności słuchania partnera biznesowego oraz wypracowania z nim dobrych relacji, aż po know-how, czyli dobranie efektywnego modelu współpracy i zrealizowanie go zgodnie z założeniami jakościowymi. Należy także pamiętać o ludziach, którzy stoją za realizacją owej współpracy. IT Kontrakt nie byłoby w tym miejscu, w którym jest dziś, gdyby nie zespół zaangażowanych ekspertów – podkreśla Kowalczykiewicz.

IT Kontrakt zatrudnia obecnie ponad 1,3 tys. ekspertów IT, a w tym gronie są m.in. kierownicy projektów, analitycy, projektanci, architekci, programiści i testerzy. Firma realizuje usługi rozwoju, utrzymania i testowania systemów informatycznych dla czołowych klientów z branży finansowej, farmaceutycznej i telekomunikacyjnej.

Rosnące znaczenie firmy na rynku IT zaowocowało wysokimi miejscami w rankingu „Top 200 Computerworld”, gdzie Spółka zajęła drugie miejsce w kategorii największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora przemysłowego oraz ósmą pozycję pod względem liczby zatrudnionych specjalistów.

Zdjęcie z wręczenia nagród

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *