Energetyka

JM-TRONIK – innowacje zasilane energią

By  | 

37 lat temu rozpoczęła się historia jednej z najważniejszych firm w branży energetycznej. To był czas pełen dynamicznych przemian społecznych, gospodarczych i kulturowych. I kiedy wokół JM-TRONIK tak wiele się zmieniało, marka uparcie dążyła do niezmiennego celu – osiągnięcia pozycji głównego polskiego producenta innowacyjnych urządzeń dla energetyki.

Zbliżające się targi ENERGETAB 2018 to idealna okazja, aby przybliżyć historię firmy JM-TRONIK. Coroczna obecność marki na największym wydarzeniu branży elektrycznej w Polsce, wśród tak znakomitej konkurencji, to największy prestiż i potwierdzenie, że obrany 37 lat temu cel został zrealizowany.

Rodzinna firma z tradycją

U podstaw funkcjonowania JM-TRONIK leży bardzo mocny fundament. Jest nim długoletnia tradycja, która sięga aż do 1981 r. To właśnie wtedy, w odpowiedzi na potrzeby górnictwa i energetyki w zakresie zabezpieczeń nadprądowych wtórnych, swoją działalność rozpoczął Zakład Wytwórczy Przekaźników i Łączników Energetycznych JM-TRONIK. Co ciekawe, JM-TRONIK jako pierwsze prywatne przedsiębiorstwo otrzymało dopuszczenie Wyższego Urzędu Górniczego. Kolejne lata to dynamiczny rozwój, konsekwentne wprowadzanie nowych rozwiązań i poszerzanie oferty, również na rynki zagraniczne. Tradycja i rodzinność stały się gwarancją stabilności, uczciwości i dbałości o jakość.

Innowacyjność i dążenie do doskonałości

Dziś JM-TRONIK postrzegany jest jako technologiczny lider rynku, który dzięki innowacyjnemu podejściu oferuje elastyczne i kompleksowe rozwiązania oparte na nowoczesnych i trwałych produktach. Jak mówi Piotr Matiakowski – Dyrektor Generalny JM-TRONIK, przez 37 lat firma przeszła diametralne zmiany:

Wszystko zaczęło się od kilkuosobowego zakładu, gdzie mój ojciec na ówczesne potrzeby rynku tworzył nowatorskie i innowacyjne rozwiązania dla górnictwa i przemysłu. Przez lata dziewięćdziesiąte, gdzie po raz pierwszy odważono się na zostawianie cyfrowych zabezpieczeń w polach średniego napięcia, zastępując je rozwiązaniami analogowym, aż po dzień dzisiejszy, gdzie nie tylko rozwijamy naszą gamę produktową, ale cały czas pracujemy nad rozwiązaniami szytymi na miarę.

Nad realizacją tej misji czuwa młody i kreatywny zespół, który każdego dnia bada i rozwija nowe urządzenia i systemy. Z kolei współpraca z najbardziej renomowanymi jednostkami badawczymi pozwala zaoferować najwyższej klasy produkty, spełniające wymogi norm i przepisów, jednocześnie gwarantując niezawodność i bezpieczeństwo w ich użytkowaniu. Jak dodaje Piotr Matiakowski:

Niezmienną siłą naszej organizacji jest energia, która przyczynia się do bycia silnym partnerem, promującym pionierskie rozwiązania, wyprzedzające te dostępne już na rynku.

JM-TRONIK dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom chce dawać ludziom możliwość korzystania z przełomowych rozwiązań technologicznych. Aby porozmawiać na temat ich produktów oraz przyszłości branży energetycznej, w dniach 11-13 września zapraszamy na targi ENERGETAB 2018. Zespół JM-TRONIK będzie czekał na Państwa na stoisku 21 w hali A.


JM-Tronik
ul. Wapienna 43/45
04-691 Warszawa

e-mail: biuro@jmtronik.pl
tel. 22 516 66 66
www.jmtronik.pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *