IT

Już dostępny: EPLAN Smart Wiring „To z pewnością jest łatwe”.

By  | 

Zapowiedziane na targi Hannover Messe, a obecnie dostępne już oprogramowanie Eplan Smart Wiring otwiera nowe możliwości w zakresie okablowania rozdzielnic elektrycznych. System jest łatwy w obsłudze, ponieważ została w nim zawarta wiedza techniczna z zakresu rozdzielnic. Pozwala łatwiej prowadzić prace w przypadku niedoboru personelu, a dodatkowo może być uruchamiany również na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy zyskują możliwość jego bezpłatnego testowania przez okres do czterech miesięcy.

Oprogramowanie EPLAN Smart Wiring jest dostępne dla klientów od początku września, otwierając zupełnie nowe perspektywy w zakresie okablowania rozdzielnic elektrycznych. Jego najważniejszą zaletą jest prostota systemu: przejrzysty, zoptymalizowany dla ekranów dotykowych interfejs użytkownika został przystosowany do uruchamiania na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu w każdej chwili jest gotowy do wykorzystania bezpośrednio przy zabudowie szafy sterowniczej. Ponadto, w systemie została zawarta cała wiedza techniczna związana z tą dziedziną, co pozwoli odciążyć pamięć użytkownika. Dostępne tu instrukcje, krok po kroku prowadzą użytkownika przez cały proces okablowania, praktycznie eliminując ryzyko popełnienia błędu. Co równie ważne, do okablowania nie jest potrzebny schemat, co eliminuje konieczność interpretowania często złożonej dokumentacji. EPLAN Smart Wiring wizualizuje projekt montażu, rozkład podzespołów, połączeń i ścieżek układania kabli na bazie danych z EPLAN Pro Panel. Ale nawet bez wizualizacji 3D z EPLAN Pro Panel, EPLAN Smart Wiring może zwiększyć produktywność.

EPLAN

EPLAN

Listy punktów sygnałowych i połączeń mogą być przygotowane również dla innych systemów ECAD, wczytane w formacie MS-Excel i przetwarzane w EPLAN Smart Wiring. Funkcja automatycznego porównywania projektów i wyszukiwania zmian gwarantuje, że wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone w ostatniej chwili zostaną uwzględnione na etapie produkcji. Wykaz problemów i błędów oraz raporty statusu i produkcyjne mogą być wygenerowane po naciśnięciu pojedynczego przycisku i wysłane jako wiadomość e-mail do inżynierów odpowiedzialnych za planowanie produkcji.

Prostota systemu zapewnia ponadto, że nawet słabiej wykwalifikowany personel może zająć się projektowaniem okablowania. Daje to firmom możliwość optymalnego skalowania swoich zasobów, a równocześnie zwiększa efektywność w trakcie całego przepływu prac.

Bezpłatne wprowadzenie – przez ograniczony okres czasu

Firma EPLAN wydała póki co EPLAN Smart Wiring w wersji niemieckiej i angielskiej, ale docelowo ma on być dostępny w 16 dodatkowych wersjach językowych, które będą oferowane począwszy od listopada tego roku. Dodatkowo, firma daje możliwość darmowego korzystania z oprogramowania w terminie od 1 września 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku z licencją użytkownika ograniczoną do czterech miesięcy. Dzięki temu zainteresowani klienci będą mogli przetestować system, a po zakończeniu okresu próbnego zadecydować o jego ewentualnym nabyciu. Prospekty można uzyskać pod adresem www.eplan.pl/smartwiring bądź lub skontaktować się z przedstawicielem handlowym firmy EPLAN.

Wnioski

EPLAN Smart Wiring stanowi kolejny logiczny krok w kierunku integracji procesów, począwszy od inżynierii po produkcję. Dane produkcyjne mogą być standaryzowane za pomocą EPLAN Pro Panel, a tym samym szybko przygotowane i udostępnione do produkcji w EPLAN Smart Wiring. Zapewnia to większą elastyczność procesu okablowania i wysoką jakość produktu końcowego.

Eplan na SPS IPC Drives.
Hala 6, stoisko 210


Eplan Software & Service
EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.


Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.

www.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl


EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *