Wydarzenia

Kanclerz Angela Merkel na stoisku Solaris Bus & Coach podczas Hannover Messe

By  | 

Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel wspólnie z Premier Beatą Szydło, przecinając wirtualną wstęgę, otworzyły polskie stanowisko na międzynarodowych targach Hannover Messe, trwających od 23 do 28 kwietnia w Hanowerze. Solaris Bus & Coach prezentuje na targach swój autobus elektryczny nowego Solarisa Urbino 12 electric, który nagrodzony został prestiżowym tytułem „Bus of the Year 2017”.

Tuż po oficjalnej ceremonii otwarcia polskiego stoiska, która miała miejsce dziś w godzinach porannych, Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solarisa, spotkała się z kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Polski Beatą Szydło.

Podczas panelu dyskusyjnego poświęconego współpracy gospodarczej między Polską a Niemcami, Prezes Zarządu Solarisa powiedziała: „Wymiana gospodarcza oparta na partnerstwie jest podstawą zrównoważonego rozwoju obu Państw. Zarówno Polska, jak i Niemcy korzystają na współpracy, dialogu, wymianie doświadczeń i handlu. Solaris jako polskie przedsiębiorstwo eksportujące na niemiecki rynek innowacyjne pojazdy od ponad 15-tu lat, jest bardzo dobrym tego przykładem. Rynek niemiecki jest dla nas najważniejszym rynkiem eksportowym i to tutaj sprzedajemy setki innowacyjnych pojazdów rocznie”.

Polska jest w tym roku krajem partnerskim targów Hannover Messe, których hasłem jest „Integrated Industry – Creating Value”. Targi w Hanowerze to jedna z największych i najważniejszych imprez przemysłowych na świecie, a obecna ich edycja skupia się na tematyce związanej z cyfryzacją procesów produkcyjnych (Industry 4.0) oraz efektywnością energetyczną. Polska obecność na targach promowana jest hasłem „Smart means Poland”, a jej symbolem jest K-dron, jedenastościenna bryła wynaleziona przez Polaka, Janusza Kapustę, która stosowana jest w architekturze.

Podpoznański producent udostępnił zwiedzającym na czas trwania imprezy targowej swój bezemisyjny autobus elektryczny – Solaris Urbino 12 electric, który jako pierwszy pojazd z takim napędem zdobył tytuł miejskiego autobusu roku – „Bus of the Year 2017”.


Informacje o firmie Solaris Bus & Coach S.A.
Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw na świecie blisko 15 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach. Produkty firmy Solaris były wielokrotnie nagradzane za jakość i innowacyjność zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Dodatkowe informacje:
Mateusz Figaszewski
Pełnomocnik Zarządu ds. Rozwoju Elektromobilności i PR
mateusz.figaszewski@solarisbus.com
+48 601 652 179


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *