Logistyka produkcji

Kilometr przenośnika modułowego MCP firmy Interroll w nowym magazynie ePRICE

By  | 

Firma ePRICE powierzyła integratorowi systemów, Incas S.p.A. wykonanie systemu logistyki w nowym centrum dystrybucyjnym w Truccazzano (Mediolan). Firma Interroll dostarczyła rozwiązania do transportu towarów w nowym magazynie e-Price.

W Truccazzano, niedaleko Mediolanu stoi nowy zautomatyzowany magazyn ePRICE, pierwszego włoskiego operatora e-commerce. Projekt „greenfield” został powierzony integratorowi systemów, firmie Incas, która opracowała i wykonała punkt dystrybucji.

Włoski rynek e-commerce odnotował w ostatnich latach ogromny wzrost. Wartość sprzedaży w roku 2017 była większa o 17% od poprzedniego, co dało ogólną wartość zakupów online na poziomie 23,6 mld EUR.

Ten ogromny wzrost skłonił firmę ePRICE do ponownego przeanalizowania logistyki obszernego katalogu produktów oraz do podjęcia decyzji o budowie nowego magazynu, powierzając firmie Incas wykonanie jego projektu i budowę. Incas z kolei zwrócił się do firmy Interroll o dostarczenie technologii transportu towarów.

Faktem jest, że dobrze działająca logistyka ma kluczowe znaczenie dla szybko rozwijających się rynków, takich jak e-commerce. Efektywność i elastyczność rozwiązań oferowanych przez Incas i Interroll zapewniają, że centrum dystrybucji jest gotowe nadążyć za wzrostem wolumenu wynikającym z rosnącego popytu rynkowego.

Magazyn jest w pełni zautomatyzowany i umożliwia o wiele wydajniejsze zarządzanie fazą alokacji dostaw, napędzaną przez zakupy online w ePRICE

12002_intersezione linea1

Palety, podzielone na paczki są transportowane do magazynu z wykorzystaniem platformy MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll, a następnie dalej do strefy kompletacji, w której zamówienia są przygotowywane do wysyłki. Tam odbywa się ważenie, pakowanie, odczyt kodów kreskowych oraz drukowanie i naklejanie etykiet.

Całkowita długość zainstalowanego systemu transportowego Interroll MCP wynosi prawie kilometr (920 metrów). W ramach MCP zainstalowano łącznie 10150 rolek i 560 napędów RollerDrive oraz tyle samo fotokomórek.

Głównym elementem platformy jest solidny, modułowy system obejmujący kluczowe elementy instalacji transportowej, tworzący całościowe rozwiązanie przepływu materiałów, realizujące niezbędne usługi. Modułowość platformy zapewnia łatwą instalację plug-and-play przy wymaganej elastyczności i skalowalności. Moduły są wstępnie zmontowane, co upraszcza rozruch systemu.

Aby uzyskać dostęp do różnych poziomów instalacji MCP, firma Interroll zainstalowała również windy RM6008.

Claudio Carnino, dyrektor sprzedaży Interroll Italia podkreślił doskonałą współpracę z firmą Incas.

„Udział w pracach nad optymalizacją magazynu dla głównego włoskiego gracza e-commerce był dla nas wielkim zaszczytem” – powiedział. „Sektor ten przeżywa obecnie szybki rozwój, a idealna logistyka wewnętrzna ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia klienta końcowego. Interroll oferuje nie tylko produkt i technologię, ale także duże doświadczenie, niezbędne do osiągnięcia celu.”


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest jednym z czołowych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na giełdzie SIX Swiss Exchange od 1997 roku. Dostarcza integratorom systemów i producentom przemysłowym szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: „Rollers” (rolki przenośnikowe), „Drives” (silniki i napędy przenośników), „Conveyors & Sorters” (przenośniki i sortery) oraz „Pallet & Carton Flow” (systemy magazynowe). Rozwiązania firmy Interroll znajdują zastosowanie w systemach pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach oraz w
przemyśle spożywczym, tekstylnym, motoryzacyjnym i innych. Produkty firmy są użytkowane przez takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada globalną sieć 32 przedsiębiorstw o sumarycznym obrocie 401,5 miliona CHF. W 2016 roku zatrudniała 2000 pracowników.


Kontakt (Holding)
Martin Regnet
Global PR Manager
Interroll (Schweiz) AG
Via Gorelle 3| 6592 Sant’Antonino | Switzerland
+41 91 850 25 21
media@interroll.com
www.interroll.com

Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *