Nowości produktowe

KMF zwiększa wydajność, niezawodność i sprawność dzięki sprężarkom Next Generation.

By  | 

Dzięki zastosowaniu w swoim zakładzie sprężarki śrubowej z wtryskiem oleju RS37ie z rodziny Next Generation R-Series firma KMF uzyskała ponad 10-procentowy wzrost wydajności.

Firma KMF, brytyjski lider na rynku precyzyjnych rozwiązań do produkcji blachy, zainstalowała w swoim nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w North Staffordshire w Wielkiej Brytanii nową sprężarkę z wtryskiem oleju RS37ie z rodziny Next Generation R-Series produkcji Ingersoll Rand.

Ingersoll Rand, światowy lider w branży instalacji sprężonego powietrza i gazu, usług serwisowych, elektronarzędzi, urządzeń do zarządzania obsługą i transportem materiałów i cieczy, spełnił rygorystyczne wymogi postawione przez zarząd firmy KMF, która wymagała wymiany starej sprężarki, aby zapewnić niezawodną całodobową dostawę sprężonego powietrza, potrzebnego do wykonywania procesów przemysłowych.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Od zainstalowania sprężarka RS37ie pracuje nieprzerwanie z pełnym obciążeniem, a firma KMF odnotowała ponad 10-procentowy wzrost wydajności. Firma KMF eksploatuje obecnie w swoim obiekcie cztery sprężarki Ingersoll Rand. Dostarczają one sprężone powietrze potrzebne do wytwarzania azotu, zasilania maszyn, nitowania oraz malarni.

„Całodobowa praca przez 7 dni w tygodniu przez co najmniej 350 dni w roku wymaga od nas inwestycji w najnowocześniejsze urządzenia zapewniające stałą niezawodność i wysoką wydajność” — mówi Steve Swingewood, Maintenance Manager w KMF Precision Sheet Metal Ltd. „Kiedy przyszedł czas na zainstalowanie nowej sprężarki, pierwszym dostawcą, do którego się zwróciliśmy, była firma Ingersoll Rand, z którą łączy nas długoletnia współpraca. Wybraliśmy model RS37ie ze względu na jego wyższą wydajność, niezawodność i lepszy serwis”.

„Firma KMF jest jednym z pierwszych klientów, którzy korzystają z wprowadzonych we wrześniu ubiegłego roku sprężarek Next Generation R-Series” — mówi Evren Akcora, Business Development Manager w Ingersoll Rand Compression Technologies and Services. „Inwestując w badania i rozwój naszych sprężarek powietrza, mamy zawsze na uwadze pomoc naszym klientom w osiąganiu ich zamierzeń oraz zwiększaniu konkurencyjności. Jesteśmy dumni, że nasi wieloletni klienci, jak firma KMF, mogą wykorzystać zdolność tych sprężarek do uzyskiwania nawet o 13 procent wyższej wydajności w porównaniu z poprzednimi modelami”.

Modele RS37ie należą do pierwszych w serii nowych śrubowych sprężarek powietrza z wtryskiem oleju, znanych pod nazwą Next Generation R-Series. Ta oferta sprężarek zapewnia światowej klasy sprawność i wyższą niezawodność, a zarazem obniżenie kosztów w zakładach, gdzie niezbędne jest dostarczenie powietrza na ogólne potrzeby montażu, produkcji, wydobycia czy transportu.

Nowe sprężarki powietrza zwiększają sprawność dzięki najnowszemu zespołowi śrubowemu, który stanowi serce każdej sprężarki. Nowa konstrukcja zespołu śrubowego została opracowana na podstawie zaawansowanych analiz i modelowania oraz posiada zoptymalizowany profil wirnika. Nowy profil wirnika zapewnia również niezrównaną wydajność, dostarczając nawet o 11 procent więcej powietrza niż poprzednie modele.

Większa wydajność powietrza przekłada się na bardziej niezawodne dostawy powietrza, skracając czas przestojów i podnosząc efektywność produkcyjną, nawet w skrajnych warunkach roboczych. Udoskonalony układ łożysk oraz szczelny układ napędowy dodatkowo zwiększają wydajność i niezawodność, ograniczając potrzebę konserwacji.

Zobacz film i dowiedz się, jak technologia Ingersoll Rand pomogła firmie KMF w zwiększeniu wydajności: https://www.youtube.com/watch?v=C_APsX7rmzY.

Więcej informacji o rodzinie sprężarek powietrza Ingersoll Rand Next Generation R-Series można znaleźć na stronie www.ingersollrandproducts.com.


Informacje o KMF
KMF to lider na rynku precyzyjnych rozwiązań do produkcji blachy. Założona w roku 1971, firma KMF jest nadal zarządzana przez swoich założycieli i od tego czasu osiągnęła status jednego z największych brytyjskich producentów blachy. Firma KMF mieści się w North Staffordshire, gdzie posiada nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tys. metrów kwadratowych, pracujący przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kmf.co.uk.


Informacje o firmie Ingersoll Rand
Firma Ingersoll Rand (NYSE:IR) poprawia jakość życia, stwarzając bezpieczne, komfortowe i efektywne środowisko. Nasi pracownicy i nasze marki — Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® i Trane® — współpracują na rzecz poprawy jakości powietrza i komfortu w domach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej, w zakresie transportu i ochrony żywności oraz produktów szybko psujących się, a także podnoszenia wydajności i produktywności w przemyśle. Jesteśmy światowym potentatem o kapitale 13 mld dolarów dbającym o zrównoważony postęp i trwałe wyniki na świecie. Produkty Ingersoll Rand obejmują kompletne systemy i usługi w zakresie sprężonego powietrza i gazów, elektronarzędzi, urządzeń do transportu materiału i dozowania cieczy. Zróżnicowane i innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania pozwalają ograniczyć zużycie energii i zwiększyć wydajność produkcji. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.ingersollrand.com lub www.ingersollrandproducts.com.


Kontakty:
Michał Karkoszka,
Ingersoll Rand
48-601-077-932,
Michal.Karkoszka@irco.com
Mike Hall,
Ingersoll Rand
32-475-343-463,
MikeA.Hall@irco.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *