Napędy i sterowanie

Producent chusteczek unowocześnia wyposażenie do napędów.

By  | 

Wiodący producent chusteczek i papierowych produktów konsumpcyjnych unowocześnił swoje wyposażenie do napędów Unidrive M firmy Control Techniques.

Soffass SpA z siedzibą w Porcari we Włoszech jest częścią grupy przedsiębiorstw Sofidel. W ofercie ma wiele produktów, między innymi papier Regina, a także szeroki wybór innych artykułów przeznaczonych na światowy, konsumencki rynek chusteczek papierowych. Należy do nich papier toaletowy, ręczniki kuchenne, serwetki, obrusy papierowe, chusteczki do nosa i nawilżane oraz arkusze do zastosowań medycznych i przemysłowych.

Firma od dawna używa napędów o zmiennej prędkości Control Techniques. Jednak dawno wprowadzone produkty takie jak Commander SK i Unidrive SP osiągają kolejny poziom wyeksploatowania, więc korzyści z unowocześnienia do najnowszej technologii przemysłowych napędów prądu przemiennego Unidrive M były oczywiste.

Napęd Unidrive M jest w stanie całkowicie zastąpić i rozszerzyć funkcjonalność instalacji z napędami Commander SK i Unidrive SP. Oferuje on pełną kompatybilność mechaniczną pod względem wymiarów i masy, a przy zastępowaniu napędów o montażu powierzchniowym można wykorzystać istniejące otwory montażowe, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego wiercenia. Ponadto napęd Unidrive M oferuje tę samą moc i układ przewodów sterujących oraz taką samą strukturę menu i parametrów. Parametry można przenieść z napędów Unidrive SP i Commander SK za pomocą oprogramowania Unidrive M Connect lub przez kartę elektroniczną (tylko Unidrive SP).

Kierownictwo zespołu konserwacyjnego Soffass pod przewodnictwem Giuliano Dinelliego (menedżer ds. konserwacji) oraz Luki Manfrediniego (elektryk) z niecierpliwością oczekiwało na wykorzystanie dodatkowych korzyści oferowanych przez napęd Unidrive M. Można to było łatwo i szybko osiągnąć dzięki wielu ważnym funkcjom konstrukcyjnym.

„Wcześniej używaliśmy napędów Commander SK i Unidrive SP razem z modułami SM-Applications oraz SM-Safety. Wiedzieliśmy, że te produkty będą wspierane przez co najmniej 10 kolejnych lat, jednak uznaliśmy, że pojawia się dobra możliwość wykorzystania zalet Unidrive M” — powiedział Giuliano Dinelli, menedżer ds. konserwacji i przetwórstwa w Soffass. „W wyniku unowocześnienia używamy teraz napędów Unidrive M200 do sterowania silników asynchronicznych w przenośnikach oraz napędów Unidrive M700 w pozostałych zastosowaniach”.

Do najważniejszych miejsc wykorzystania napędów Unidrive M w Soffass należy wygniatarka, w której arkusze papieru są do siebie dopasowywane, aby końcowy produkt był grubszy i bardziej miękki. Napędy kontrolują także pracę stanowisk drukowania oraz nawijania i rozwijania, które przenoszą materiał do kolejnych etapów procesu.

„Mamy pełne zaufanie do platformy Unidrive M i chcieliśmy unowocześnienia z wielu powodów, szczególnie ze względu na łatwość programowania, konfiguracji, rozpoczęcia eksploatacji i okablowania” — powiedział Giuliano Dinelli. „Przypadły nam do gustu również takie funkcje techniczne jak synchroniczny Ethernet, wbudowany sterownik AMC oraz wieloprotokołowe złącze enkodera. Ten wieloosiowy system z wieloma elementami sterowania doskonale pasuje do naszych maszyn przetwórczych w Porcari. W sumie kupiliśmy dotąd około 100 napędów Unidrive M od firmy Emerson”.

Program unowocześnienia okazał się takim sukcesem, że Soffass rozważa teraz wykorzystanie dodatkowych produktów Control Techniques oraz siostrzanej firmy Leroy-Somer do przyszłych projektów. W szczególności firma zaplanowała wdrożenie silników z magnesem stałym, ponieważ mogą oferować oszczędność energii w wyposażeniu takich obiektów jak papiernie, w których zapotrzebowanie na energię jest zwykle wysokie.

„Odpowiada nam współpraca z Control Techniques, ponieważ ich produkty są niezawodne i łatwe w użyciu” — podsumowuje Giuliano Dinelli. „Ponadto firma Control Techniques wspierała nas na etapie projektowania i rozwoju maszyn, a także pozytywnie odpowiadała na nasze potrzeby pod względem wydajności i budżetu”.


O firmie Emerson:
Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarczającym równocześnie technologię i inżynierię zapewniające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z całego świata. Firma działa w pięciu segmentach biznesowych z zakresu zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klimatycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2015 wyniosła 22,3 mld USD.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Emerson.com.


O firmie Emerson Industrial Automation:
Emerson Industrial Automation, oddział firmy Emerson jest globalnym dostawcą technologii pozwalających zwiększyć produktywność, efektywność i jakość z wielu dziedzin przemysłu. Do produktów firmy należą prądnice, silniki elektryczne i napędy, urządzenia dystrybucji energii elektrycznej i mechanicznej, elementy automatyki płynów oraz systemy ultradźwiękowego łączenia materiałów. Do Emerson należą takie marki, jak Appleton, ASCO, Branson Ultrasonics, Browning, Control Techniques, Kop-Flex, Leroy-Somer, McGill, Morse, Numatics, O-Z/Gedney, Rollway, SealMaster i System Plast.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.EmersonIndustrialAutomation.com.


EMERSON INDUSTRIAL AUTOMATION POLAND SP. Z O.O.
Ul. Bałtycka 6
61-014 Poznań
Kłos Monika
Phone : (+48) 61 87 43 713
Fax : (+48) 61 87 43 704
monika.klos@emerson.com

Emerson Industrial Automation, Control Techniques Ltd
Ty Rheoli,
79 Mochdre Industrial Estate
Newtown SY16 4LE
Corfield Chris
Phone : +44 1686 612996
Fax : +44 7818 522442
Chris.Corfield@Emerson.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *