Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Kurtyny świetlne – większe bezpieczeństwo w środowisku przemysłowym

By  | 

Nowa seria kurtyn świetlnych Allen-Bradley firmy Rockwell Automation wykorzystujących opatentowaną technologię umożliwiającą pracę modułu w funkcji nadajnika lub odbiornika

RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dedykowanych inżynierom, ogłosiła dostępność nowych systemów kurtyn świetlnych Allen-Bradley GuardShield™ 450L POC firmy Rockwell Automation. Przeznaczona dla konstruktorów maszyn, inżynierów ds. utrzymania ruchu oraz kierowników zakładów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas produkcji i przetwarzania, nowa seria kurtyn świetlnych to elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo i wydajność dzięki innowacyjnej i opatentowanej technologii nadajników/odbiorników.

Kurtyny świetlne, które zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy, to w zasadzie fotoelektryczne czujniki obecności zaprojektowane w celu ochrony pracowników przez urazami związanymi z niebezpiecznymi ruchami maszyn. Szeroko używane w procesach produkcji przemysłowej objętych coraz szerszą automatyzacją, kurtyny świetlne zapewniają optymalne bezpieczeństwo i zwiększają wydajność, a także stają się coraz bardziej ergonomicznym rozwiązaniem w porównaniu z osłonami mechanicznymi. Urządzenia z serii 450L obejmują modele POC (Point of Operation Control) przeznaczone do ochrony palców, dłoni i ramion, montowane w pobliżu miejsca zagrożenia, w którym pracownicy często pracują przy maszynie.

Podczas gdy w tradycyjnych kurtynach świetlnych używa się oddzielnych modułów nadajników i odbiorników, w kurtynach GuardShield 450L zastosowano system nowej generacji wykorzystujący opatentowaną technologię. Umożliwia ona działanie każdego urządzenia jako odbiornik lub nadajnik, przy czym funkcję wybiera się za pomocą podłączanego modułu. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu jest to elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie i pozwala znacznie zmniejszyć zapasy magazynowe części. Na przykład w przypadku projektowania tradycyjnego systemu kurtyn świetlnych wykorzystującego architekturę nadajnik/odbiornik, klienci muszą zakupić kilka modeli urządzeń, aby zrealizować różne funkcje. Natomiast w przypadku serii GuardShield 450L wystarczy zakupić identyczne elementy i dostosować ich funkcje za pomocą podłączanych modułów.

Pięciostykowe moduły umożliwiają realizację podstawowych funkcji wł./wył., natomiast ośmiostykowe moduły umożliwiają ręczne i automatyczne ponowne uruchamianie oraz zewnętrzne monitorowanie urządzeń. W celu jeszcze większego uproszczenia zaawansowane ustawienia funkcji konfigurowane są przy użyciu mikroprzełączników DIP umieszczonych na podłączonym module. Elastyczne zestawy montażowe i wbudowane wskaźniki nachylenia umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż systemu.

Dostępny w firmie RS w regionie EMEA pełny system GuardShield 450L firmy Rockwell obejmuje ponad 20 kurtyn świetlnych i wiele akcesoriów.


 

O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Działając w 32 krajach, oferujemy ponad 500 000 produktów w Internecie, katalogach i punktach sprzedaży ponad milionowi klientów, dostarczając około 50 000 paczek dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów. Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2017 osiągnęła dochody w wysokości 1,51 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


 

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS

RS Components on Linkedin:
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:

Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com

RS Components
pl.rs-online.com

DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *