Wydarzenia

Liderzy rynku tworzyw sztucznych spotykają się w Kielcach – wywiad Kamilem Pierzem, Dyrektorem Wydziału Targowego w Targach Kielce

By  | 

Targi PLASTPOL wystartowały w Targach Kielce w 1997 roku, jako wystawa przetwórstwa tworzyw sztucznych licząca 83 wystawców. W tamtym czasie zajęły połowę jednej hali wystawienniczej, około 1500 metrów kwadratowych. Po 22 latach, gromadzą 800 firm, a ekspozycja zajmuje wszystkie 7 hal kieleckiego ośrodka czyli 34 tys. metrów kwadratowych. O rozwoju targów PLASTPOL rozmawiamy z Kamilem Perzem, Dyrektorem Wydziału Targowego w Targach Kielce.

– Z niewielkiego wydarzenia PLASTPOL wyrósł na targi rozpoznawalne nie tylko w Europie, ale także na świecie…

– Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy to dziś największe targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Polsce. Jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. Podczas czterodniowej wystawy w Kielcach nie brakuje liderów o randze światowej. Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających z kraju i zagranicy, w 2017 roku odwiedziło ją 18.900 osób. PLASTPOL jest rozpoznawany na świecie, stał się prawdziwą wizytówką polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Ostatnia edycja umocniła rolę targów PLASTPOL jako wiodącego miejsca spotkań tego sektora przetwórstwa tworzyw w Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to wystawcy między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii, gdzie podobnej rangi wystawy po prostu się nie odbywają.

– Zagraniczne firmy chętnie chcą kooperować z polskim rynkiem, gdyż ten rozwija się bardziej dynamicznie niż niejeden unijny. Ilu zagranicznych wystawców decyduje się na udział w kieleckich targach?

– Ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem. Z roku na rok ich liczba rośnie. Dzięki dużej reprezentacji zagranicznych firm PLASTPOL jest najbardziej międzynarodową wystawą spośród wszystkich targów branżowych, które odbywają się w Polsce. Najwięcej jest wystawców niemieckich i włoskich.

– Podczas czterech dni targów PLASTPOL Targi Kielce zmieniają się w małą fabrykę…

– Tak, można zobaczyć na żywo nie tylko jak powstają przedmioty z tworzyw, ale sprawdzić jak bardzo wydajne są całe linie produkcyjne. To wszystko sprawia, że PLASTPOL jest najbardziej kompleksową wystawą w Polsce, prezentującą cały przekrój firm związanych z przetwórstwem tworzyw . Ekspozycja pozwala zobaczyć nie tylko maszyny i urządzenia, linie technologiczne, ale także granulaty i inne komponenty oraz technologie recyklingu. Naszą tradycją są, przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych. Często prezentowane są z dumą w siedzibach wielu znanych firm z czołówki europejskiej branży. Zapraszam na tegoroczną 22.edycję Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol i zapewniam, że nie będzie ona odbiegać od światowego poziomu, do którego przyzwyczailiśmy naszych wystawców i zwiedzających.

– Dziękujemy za rozmowę.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *