Diagnostyka

Łożyska NSK do podparcia śrub kulowych oferują dużą obciążalność.

By  | 

Firma NSK oferuje obecnie sprawdzoną serię BSBD łożysk kulkowych skośnych wytwarzaną zgodnie z zastrzeżonym firmowym standardem HPS dla łożysk o wysokiej precyzji. Technologia HPS (High Performance Standard, standard wysokich osiągów) oznacza, że te nowe łożyska oferują dużą obciążalność oraz są szczególnie przydatne jako łożyska podpierające napędzane śruby kulowe. Głównymi obszarami zastosowań produktów z serii NSKHPS BSBD będą obrabiarki i zautomatyzowane systemy transportowe.

9177-Spindel

Fot 1. Główną zaletą łożysk NSKHPS BSBD do podparcia śrub kulowych jest znacząco większa obciążalność.

Śruby kulowe firmy NSK zapewniają możliwość uzyskania bardzo precyzyjnego ruchu liniowego jak pozycjonowanie elementów obrabianych czy posuw osi narzędzi obróbczych. Łożyska kulkowe skośne stanowią idealne rozwiązanie w zakresie łożyskowania dla napędów śrubowych, dzięki dwurzędowej konfiguracji i kątowi pracy 60° umożliwiającemu wytrzymywanie dużych obciążeń osiowych w obu kierunkach. Jednocześnie łożyska z serii BSBD zapewniają sztywność i precyzję jakie są wymagane przez nowoczesne maszyny precyzyjne.

Wraz z wprowadzeniem na rynek serii NSKHPS BSBD znacznie zwiększona została obciążalność łożysk (przewyższając wymagania standardu BSBD) dzięki czemu nowe produkty są bardziej wytrzymałe niż poprzednio. Do serii produktów zostały włączone dodatkowe wielkości i obecnie obejmuje ona średnice otworów od 12 mm do 60 mm w dwóch różnych wariantach: z otworami montażowymi do instalacji przy pomocy kołnierza (BSF) lub bez otworów montażowych (BSN) do zastosowania w połączeniu z oddzielnym elementem obudowy.

Nowe łożyska są fabrycznie nasmarowane na cały okres eksploatacji i gwarantują skuteczne uszczelnienie, wykorzystując uszczelkę wielowargową charakteryzującą się niskim tarciem. Zapewnia to doskonałe utrzymywanie smaru w obrębie łożyska i dużą odporność przed wnikaniem pyłu, jak również zdolność do pracy przy dużych prędkościach. W przypadkach, w których użytkownicy konkurencyjnych łożysk muszą wybierać pomiędzy różnymi opcjami uszczelnienia w celu zapewnienia wysokich prędkości pracy, firma NSK spełnia wszystkie te wymagania, oferując pojedynczą wersję produktu. Jeśli jakaś specyficzna aplikacja wymaga łożysk o jeszcze większej obciążalności osiowej i/lub większej sztywności można zaoferować dobrane w pary łożyska pojedyncze (DT).


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej:
www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com


NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *