Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Magnetostrykcyjny czujnik położenia liniowego do zastosowań w obszarach zagrożonych wybuchem

By  | 

Zawory sterujące i odcinające są wykorzystywane do przesyłania ropy naftowej i gazu w rafineriach i zakładach petrochemicznych. Pozycja zaworu jest regulowana z wykorzystaniem systemów pomiaru położenia, ponieważ są one wyjątkowo niezawodne, zwłaszcza w ciężkich warunkach pracy. Gdy ochrona przeciwwybuchowa ma najwyższy priorytet, nowy, certyfikowany system pomiaru położenia BTL7-T500 firmy Balluff jest właściwym wyborem.

11854_BTL Dx_Produkt

Dzięki licznym międzynarodowym zatwierdzeniom, takim jak ATEX i IECex, BTL7-T500 oferuje szeroki zakres zastosowań, wysoką niezawodność i bezpieczną pracę w strefach zagrożonych wybuchem 0 i 1. Oznacza to, że może być stosowany np. do ciągłego pomiaru poziomu w zbiornikach w rafineriach.

Interfejs Profibus cechuje duża elastyczność. System pomiaru położenia można szybko zaadaptować, co skraca czas instalacji i zapewnia szybką diagnostykę. Skraca to czas uruchamiania i serwisowania systemów. Transmisja danych i zasilania jest realizowana po tym samym kablu.

Bezkontaktowy, a tym samym odporny na zużycie magnetostrykcyjny system pomiarowy w obudowie ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP 67 jest odporny na zanieczyszczenia, udary mechaniczne do 100 g i wibracje do 12 g. Dzięki rozdzielczości równej 1 µm i powtarzalności 10 µm zapewnia dużą dokładność pomiaru oraz stanowi idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest równoczesne prowadzenie pomiaru szybkości i położenia.

11854_BTL-DEX_Applikation

Przetworniki liniowe magnetostrykcyjne BTL firmy Balluff w wersji prętowej oraz instalowane w cylindrach hydraulicznych, od dziesięcioleci udowadniają swoją niezawodność w najbardziej wymagających obszarach zastosowań. Ich zasada działania umożliwia instalację w hermetycznie zamkniętych obudowach. Informacje o położeniu są przesyłane bezkontaktowo za pośrednictwem pola magnetycznego.

http://www.balluff.pl


Balluff Sp. z.o o.
ul. Muchoborska 16
54-424 Wrocław
Phone : +48 71 338 4929
Fax : +48 71 338 4930
balluff@balluff.pl

BALLUFF GmbH
Schurwaldstrasse 9
73765 Neuhausen a.d.F.
Germany
ZIENERT Detlef
Phone : +49 7158 173 0
Fax : +49 7158 173 50 10
detlef.zienert@balluff.de


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *