Nowości produktowe

Makino dąży do zwiększenia wydajności i produktywności

By  | 

Udoskonalając swoje portfolio EDM Branże: Matryce i formy, elektronika, artykuły spożywcze i opakowania, zdrowie i kosmetyka, precyzyjna obróbka metali, produkcja tłoczników – Makino dąży do zwiększenia wydajności i produktywności.

Zastosowania: Wycinarka drutowa i elektrodrążarka

Zdjęcie 1: Widok Makino UP6 od przodu

Zdjęcie 1: Widok Makino UP6 od przodu

  • Znacząca poprawa wydajności i produktywności dzięki zupełnie nowej wycinarce drutowej UP6, ulepszonemu oprogramowaniu CAM i udoskonalonym maszynom EDAF
  • Nowa i innowacyjna wycinarka drutowa UP6 pozwala na osiągnięcie najwyższego poziomu dokładności w obróbce części. Posiada też nowy system napędu drutu i całkowicie nowy system jego nawlekania
  • Swoje nowe oblicze seria EDAF zawdzięcza niedawno opracowanemu generatorowi, zastosowanej po raz pierwszy w elektrodrążarce technologii H.E.A.T oraz systemowi sterowania spłukiwaniem z możliwością programowania.

Podczas swojego wystąpienia z okazji wprowadzenia na rynek nowej wycinarki drutowej UP6 dr P. Anders Ingemarsson, Prezes firmy Makino stwierdził, że „udoskonalone i wzbogacone portfolio EDM firmy Makino zyskało teraz znacznie na atrakcyjności w oczach przedsiębiorstw oferujących usługi obróbki dla klientów z różnych branż. Lepsze parametry wydajności mówią same za siebie a dzięki temu, że maszyny są jeszcze bardziej przyjazne dla użytkowników, można liczyć na zwiększenie produktywności przedsiębiorstw poprzez skrócenie krzywej uczenia się operatorów”.

Nowa wycinarka drutowa UP6
Nowa wycinarka UP6, wykonana z drążonego odlewu, jest przepłukiwana wodą dielektryczną o kontrolowanej, stałej temperaturze, co pozwala zapobiec przemieszczeniom ciepła w maszynie i utrzymać nadzwyczaj wysokie standardy, z których słyną produkty Makino. Tarcza uszczelniająca ramienia jest stale czyszczona. Skutkuje to zmniejszeniem tarcia i zapewnia bezproblemową pracę na osi x. Nadzwyczaj długie i bardzo precyzyjne prowadnice rolkowe redukują drgania, zwiększając sztywność. Wyjątkowo precyzyjne śruby toczne są całkowicie zasłonięte, co zapobiega wnikaniu brudu i pozwala wydłużyć cykl ich eksploatacji. Makino UP6 ma nowy system napędu drutu, który gwarantuje większą dokładność obróbki naroży, jeszcze większą niezawodność w nawlekaniu drutu w przypadku złożonych form oraz niewielkich otworów początkowych, umożliwiając sprawną i stabilną obróbkę. Nowy, automatyczny, bezstrumieniowy system nawlekania drutu został także opracowany z myślą o poprawie efektywności nawlekania.

Udoskonalone oprogramowanie CAM: EDCAM 2017
Nowe oprogramowanie do wycinarki drutowej firmy Makino EDCAM 2017 ma wiele do zaoferowania operatorom. Teraz wiele zadań wykonywanych jest automatycznie: tworzenie i dodawanie zagłębień z modelu 3D, uzyskiwanie wszystkich pozycji elektrod, rozpoznawanie i obliczanie strefy oddziaływania wyładowań iskrowych, rozpoznawanie i uzyskiwanie głębokości, znajdowanie punktów pomiarowych i rozpoznawanie obrabianych detali. Główną ogólną korzyścią jest minimalizacja błędnych danych wejściowych. EDCAM 2017 niezmiennie wyznacza standardy prostej obsługi dzięki nowym funkcjom takim jak Hyper i Control, zachowując jednocześnie ten sam program NC na maszynach EDCAM i EDM firmy Makino. Oprócz tego dane EDCAM można edytować w interfejsie do sterowania maszyną, istnieje też możliwość automatycznego pobrania ustawień maszyny.

Udoskonalona wersja EDAF: więcej niż zwykła „zmiana wizerunku”
Sprawdzona seria Makino EDAF zyskała całkiem nowe oblicze, nie tylko poprzez nową konstrukcję, lecz także dzięki korzyściom dla użytkowników w postaci znanej technologii H.E.A.T. firmy Makino, dostępnej dotychczas w wycinarkach drutowych EDM serii U. Nowa EDAF oferuje lepsze prędkości posuwu do 5000 mm/min na osiach X i Y. Kolejna funkcja, HS-Rib, gwarantuje szybkość skoku na osi Z na poziomie 20m/min, co stanowi wzrost o 31% w porównaniu z obecnym modelem. Nowo opracowany generator H.E.A.T. ma większą moc (od 40A do 80A prądu szczytowego w wersji standardowej), umożliwiając tym samym zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 44%. Operatorzy mają teraz możliwość zaprogramowania ciśnienia w procesie spłukiwania, dokładnego dostosowania przepływu oraz korzystania z pompy sterowanej inwerteremi i dokładnego manometru. Wszystko to sprawia, że EDAF w „odświeżonej” wersji oferuje możliwości znacznej poprawy wydajności.

Prosta obsługa
System sterowania nowej generacji Hyper i Control jest prostszy i szybszy w użytkowaniu, niezależnie od poziomu doświadczenia operatorów. Nowy panel Hyper i Control posiada funkcje wzorowane na smartfonie/tablecie takie jak flick, pan, pinch, spread i swipe. Kolejnym atutem z punktu widzenia operatorów jest możliwość ustawienia panelu ekranu dotykowego na dogodnej wysokości. Dodatkowo drzwi z dużym dostępem znacząco ułatwiają procesy załadunku/rozładunku detali.

Jak dodaje pan Ingemarsson, Prezes firmy Makino, „wszystkie te udogodnienia sprzyjają zwiększeniu produktywności w ramach codziennych operacji wykonywanych na wycinarkach drutowych EDM”.

Zdjęcie 2: Sztywny i dynamiczny 5-osiowy stół

Zdjęcie 2: Sztywny i dynamiczny 5-osiowy stół


Prezentacja firmy Makino
Makino Milling Machine Co., Ltd. jest znana jako lider technologii i czołowy usługodawca w przemyśle obrabiarkowym. Spółka jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i zatrudnia około 4500 pracowników w obydwu Amerykach, Europie i Azji. Jej przychody za rok finansowy zakończony 31 marca 2016 roku sięgnęły 1,2 miliarda €. Szeroka paleta rozwiązań do wytwarzania produktów najwyższej jakości oferowanych przez firmę Makino obejmuje centra obróbkowe do precyzyjnych detali oraz do produkcji form i matryc, z szerokim spektrum zastosowania w przemyśle lotniczym i astronautycznym, motoryzacyjnym, maszynach i pojazdach budowlanych i rolniczych, komponentach przemysłowych i mikrotechnologii. Makino Europe zatrudnia 280 osób w centrach technologicznych i biurach w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Słowacji, Polsce i Rosji, koncentrując się na marketingu, sprzedaży, inżynierii zastosowań i usługach.


Makino Europe GmbH
Essener Bogen 5
22419 Hamburg
Germany
Walbert Andreas
Phone : +49 7021 503-201
Fax :
A.Walbert@makino.eu


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *