Automatyka i mechanika

Moduły Ethernet IO z funkcją 8-kanałowego mastera IO-Link

By  | 

Moduły Ethernet IO z obsługą wielu protokołów i gniazdami zasilania M12: teraz dodatkowo z funkcją 8-kanałowego mastera IO-Link

9958-MAC0004237_rgbStandard dla rozwiązań I4.0:
Nowe moduły Ethernet IO firmy Pepperl+Fuchs obsługują wszystkie popularne protokoły ethernetowe, takie jak PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT. Zintegrowana funkcja IO-Link master ułatwia ich wszechstronną diagnostykę i parametryzację. Złącze zasilające M12 L-coded zapewnia prąd o natężeniu do 16 A oraz zmniejsza koszty instalacji. Moduły ze zintegrowaną logiką mogą być stosowane w aplikacjach autonomicznych, całkowicie zastępując panele sterowania lub zajmować się jedynie obsługą wiadomości statusu. Jako takie, stanowią podstawę rozwiązań dla Industry 4.0.

Moduły EtherNet IO oferują połączenia sensorów i elementów wykonawczych IO-Link, funkcjonują w oparciu o różne protokoły i mogą być zasilane prądem o natężeniu do 16 A dostarczanym przez gniazdo M12

Funkcja obsługi wielu protokołów umożliwia standaryzację maszyn, w których poprzednio stosowane były różne typy modułów. Przełącznik obrotowy służy do przełączania między protokołami PROFINET, EtherNet/IP i EtherCAT. Zintegrowany web serwer ułatwia pobieranie danych i parametryzację, a także oferuje dane diagnostyczne.

Sensory i elementy wykonawcze IO-Link mogą być podłączane, konfigurowane i parametryzowane za pomocą wbudowanego 8-kanałowego mastera IO-Link. Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to przeźroczysta diagnostyka i łatwość wymiany modułów, wynikająca z redundantnej pamięci danych.

Koncepcja zasilania ze złączem M12 L-coded pozwala na przesyłanie prądu o natężeniu do 16 A, co eliminuje konieczność równoległego prowadzenia okablowania i dostrajania zasilaczy. Solidna, odlewana obudowa metalowa o stopniu ochrony IP65/67/69 charakteryzuje się długością wynoszącą zaledwie 200 mm i wysokością 18 mm.

Aby moduły mogły wykonywać funkcje rozłożone, przejmować obciążenie centralnego panelu sterującego lub całkowicie go zastąpić, niezbędne są pewne podstawowe czynności programistyczne. Zachowana zostaje tu możliwość centralnego podglądu instalacji, natomiast redukowane są koszty komunikacji i czasy reakcji. Logika rozłożona może zostać zredukowana do kilku punktów I/O, podczas gdy pozostałe pracują pod nadzorem centralnego panelu sterowania. Pozwala to na interakcję pomiędzy panelem sterowania i programem procesów rozłożonych.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.


Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com


PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *