Automatyka i mechanika

Monitor przemysłowy MKR100 do montażu na ramieniu lub podwieszenia.

By  | 

MKR100, to monitor przemysłowy do montażu na ramieniu lub podwieszenia, w całości zabezpieczony w stopniu ochrony IP65. Monitor ma wbudowany zestaw do zdalnej komunikacji pozwalający na pracę w odległości do 100 m od komputera (sygnały DVI-D i USB 2.0. są przesyłane za pomocą transmitera i kabla Ethernetowego). MKR100 można wyposażyć w wyłącznik bezpieczeństwa, dodatkowe interfejsy, czytnik RFID, przyciski, lampki sygnalizacyjne, zamki z kluczykiem i przełączniki – elementy te są zabudowywane na listwie poniżej ekranu.

MKR100 dostępny jest w czterech wielkościach ekranu: 15,6”, 18,5”, 21,5” i 24”, z matrycą rezystancyjną lub pojemnościową (z technologią multitouch) i rozdzielczością HD lub Full HD. W zależności od wybranej opcji może być wyposażony w całkowicie płaski front wykonany z aluminium lub aluminium i szkła (w wersjach TFM – True Flat Multitouch). Jest przystosowany do zabudowy na ramieniu lub podwieszenia w systemach montażowych firm Rittal, Rolec i Haseke.

Komunikacja do 100 m
Zintegrowany zestaw odpowiedzialny za zdalną komunikację złożony jest z odbiornika zabudowanego w monitorze oraz modułu transmitera umieszczanego w pobliżu komputera PC. Technologia umożliwia przesył wysokiej jakości sygnału z rozdzielczością Full HD bez strat jakości i opóźnień, w odległości do 100 m od komputera. Kable typu Ethernet Cat 5e SF/UTP mogą pochodzić z oferty ASEM lub innych producentów.

Funkcje dostosowane do indywidualnych wymagań
Pod ekranem monitora znajduje się listwa przeznaczona na przyciski funkcyjne i interfejsy. Producent udostępnił możliwość indywidualnej konfiguracji zestawu zabudowanych w niej elementów, udostępniając m.in. wybór: podświetlanych przycisków, lampek sygnalizacyjnych, zamków z kluczykiem i przełączników, awaryjny wyłącznik bezpieczeństwa, a także brzęczyk, interfejsy USB 2.0. i Ethernet oraz czytnik RFID. (dostępny w częstotliwościach: 125 kHz lub 13,56 MHz).

Wygodna obsługa
Monitor MKR100 można dodatkowo wyposażyć w dwa boczne aluminiowe uchwyty pozwalające na wygodne zmienianie pozycji wyświetlacza.
Oprócz tego modele o przekątnej 21,5” są przystosowane do instalacji okrągłego uchwytu, który okala przedni panel. Aluminiowy uchwyt zabezpiecza przed przypadkowym uderzeniem w wyświetlacz, a jednocześnie służy do ustawiania jego pozycji. Wygodę użytkowania pozwala także zwiększyć zintegrowana półka na klawiaturę. Zarówno uchwyt, jak i półka są mocowane do tylnej pokrywy monitora (opcje dostępne dla modeli z ekranem o przekątnej 21,5”).

Tył urządzeń można dodatkowo osłonić metalową pokrywą zabezpieczającą dostęp do podłączeń (z otworem o średnicy 19 mm). Podłączenia do portów USB i Ethernet chronią gumowe zaślepki (IP65).

 

(Źródło: www.sabur.com.pl )

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *