Wydarzenia

Monitorowanie temperatury z certyfikatem ATEX i inne

By  | 

Na targach Achema 2018 odbywających się we Frankfurcie w Niemczech, firma Fluke Process Instruments będzie prezentowała pirometry i kamery termowizyjne do nadzorowania procesów przemysłowych.

Samoistnie bezpieczne czujniki temperatury są dostępne do użytku w strefach zagrożonych wybuchem (strefy gazowe 1, 2, strefy zapylenia 21, 22). Obsługują one zarówno w pełni automatyczny monitoring punktów pomiarowych, realizowany za pomocą urządzeń autonomicznych, jak i instalacje sieciowe do automatyki przemysłowej korzystającej z IoT. Pirometry przemysłowe Raytek Thermalert TX mierzą temperaturę w zakresie do 2000°C. Z zainstalowanym chłodzeniem, tolerują temperaturę otoczenia do 315°C. Czujniki Raytek Compact MI3 zostały zaprojektowane do łatwej integracji w maszynach i instalacjach. Dwie wytrzymałe mechanicznie, cyfrowe głowice pomiarowe mogą współpracować z pojedynczym zasilaczem i skrzynką komunikacyjną przy minimalnych kosztach na punkt pomiarowy. Dostępne są różne opcje interfejsów fieldbus i Industrial Ethernet. Obie serie zawierają pirometry Ex i o różnych zakresach spektralnych i optykę dla różnych odległości pomiaru.

Rozwiązania do obrazowania termicznego firmy Fluke Process Instruments do nadzorowania procesów przemysłowych są oparte na liniowym skanerze podczerwieni Raytek MP150. Ich zastosowania obejmują monitorowanie włókien tekstylnych (wykrywanie obecności) i monitorowanie stanu pieca w spalarniach odpadów chemicznych, w których systemy wykrywania punktów gorąca pomagają przedłużyć żywotność materiałów ogniotrwałych.

Fluke Process Instruments na targach Achema
11 – 15 czerwca 2018, Frankfurt, Niemcy
Hala 11.1, stoisko F31


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Raytek GmbH
Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Bugnard Clothilde
Phone : +49 (30) 478008-420
Fax : +49 (30) 4710251
clothilde.bugnard@fluke.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *