Automatyka i mechanika

Na drodze do sukcesu.

By  | 

Kennametal nawiązuje współpracę z EWS Tool Technologies, producentem precyzyjnych narzędzi tokarskich.

Szeroka gama dostępnych już narzędzi KM do obrabiarek wielozadaniowych, centrów obróbczych i tokarko-frezarek pozwala zwiększyć produktywność w dowolnych aplikacjach z obróbką skrawaniem.

Obrabiarki wielozadaniowe i tokarko-frezarki, uważane kiedyś za specjalistyczne maszyny klasy wyższej, występowały jedynie w zakładach bardzo dobrze finansowanych oraz tam, gdzie wielkość produkcji uzasadniała tego typu inwestycję. To już przeszłość. Centra tokarskie z napędzanymi narzędziami stają się coraz bardziej popularne w warsztatach mechanicznych różnej wielkości, umożliwiając tanią obróbkę w pojedynczym cyklu.

Jednak wraz z możliwościami rośnie też złożoność systemu oraz pojawia się chęć zwiększenia wydajności poprzez skrócenie czasu ustawiania. Firma Kennametal wychodziła naprzeciw tym potrzebom już od dekad, dostarczając najwyższej jakości narzędzia i uchwyty do mocowania, takie jak KM (Kennametal Modular). Niedawno zapowiedziała duże poszerzenie oferty, czego efektem ma być krótki czas i większa dokładność ustawiania w przypadku narzędzi napędzanych.

»Współpraca pomiędzy Kennametal i EWS Tool Technologies ma na celu zwiększenie wydajności u naszych klientów poprzez dostarczenie im najlepszych narzędzi i pomoc dla ich tokarek CNC,» powiedział Jay Verellen, dyrektor ds. globalnego zarządzania produktem z działu systemów narzędziowych. «System szybko wymienny KM jest jednym z najbardziej wszechstronnych na rynku. Wraz z wysoką pozycją rynkową EWS w zakresie napędzanych narzędzi i statycznych oprawek do tokarek, będziemy dostarczać oparte na KM narzędzia dla centrów tokarskich CNC różnych marek.

Firma EWS została założona w 1960 roku w Köngen w Niemczech jako producent wyposażenia laboratoryjnego i elementów hydraulicznych. Wkrótce rozszerzyła działalność o narzędzia maszynowe, a obecnie jej oferta obejmuje ponad 15.000 narzędzi napędzanych i 25.000 statycznych oprawek narzędziowych. Filozofia działalności firmy, stawiająca na pierwszym miejscu potrzeby klientów, a także jej poświęcenie na rzecz pracowników, wysoki poziom obsługi klienta i wysoka jakość produktów czynią slogan firmowy »Precision meets Motion» czymś znacznie więcej, niż tylko hasłem.

To więcej niż tylko ogromny wybór wysokiej jakości narzędzi tokarskich. Każdy, kto posiada lub pracował na tokarce z napędzanymi narzędziami docenia znaczenie serwisu posprzedażowego. Zużycie metalu zdarzające się awarie łożysk , lub błędy popełniane przez operatorów. Wysyłanie napędzanych narzędzi i zestawu oprawek do regeneracji za granicę jest zbyt drogie i czasochłonne dla niektórych klientów.

»Nie musisz czekać dwóch tygodni, aż zużyta część przybędzie do Niemiec,» powiedział Bahti Hanedar, dyrektor finansowy w Command Tooling Systems, oddziale firmy EWS. »W przypadku klientów z USA narzędzia są serwisowane na miejscu przy użyciu oryginalnych części OEM przez wykwalifikowany personel. EWS ma również zakłady produkcyjne w Korei, Chinach i w Rosji, tak więc bez względu na lokalizację klienta, serwis nie jest nigdy oddalony o więcej niż dzień drogi. W przypadku EWS globalna obecność to coś więcej, niż tylko logo.»

Szybka odpowiedź odnosi się też do narzędzi niestandardowych. Klient nie musi się martwić o strefy czasowe, gdy chce szybko spytać o cenę uchwytu o niestandardowej długości czy też głowicy kątowej 45° mogącej pracować z prędkością obrotową do 15.000 rpm. Hanedar powiedział, »Możemy szybko dostarczyć narzędzia niestandardowe klientowi znajdującemu się w USA, czy gdziekolwiek indziej. Poczyniliśmy znaczące inwestycje inżynieryjne i serwisowe we wszystkich oddziałach.»

»Maksymalnie ułatwiamy zadanie naszym klientom. Muszą oni wykonać tylko jeden telefon do któregoś z naszych centrów serwisowych, a my zajmiemy się całą resztą,» komentuje Verellen.

9042-Turret

Nawet dobre rzeczy można ulepszyć: współpraca Kennametal z EWS pozwoli na powiększenie już i tak dużej oferty firmy w zakresie narzędzi KM


O firmie Kennametal
Firma Kennametal opracowuje od ponad 75 lat zaawanspwane i innowacyjne materiały, jest globalnym liderem technologii przemysłowych zapewniającym swoim klientom zwiększoną produktywność dzięki eksperckiej wiedzy o materiałach, oprzyrządowaniu i rozwiązaniach ograniczających zużycie. Klienci z sektorów takich jak przemysł lotniczy i wydobywczy, energetyka produkcja przemysłowa i transport współpracują z Kennametal w celu zwiększenia precyzji i efektywności swoich procesów produkcyjnych. Każdego dnia blisko 12000 pracowników firmy pomaga klientom w ponad 50 krajach utrzymać przewagę konkurencyjną. W roku fiskalnym 2015 firma Kennametal wygenerowała przychody w wysokości ponad 2,6 mld $.
Więcej informacji na stronie www.kennametal.com


Kennametal Polska, Sp. z.o.o.
ul. Bolesława Krzywoustego 7
61-144 Poznań, Poland
FRYZA Anna
Phone : + 48 61 6656500
Fax : + 48 61 6656504
anna.fryza@kennametal.com


Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
GROMOLL Carsten
Phone : +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *