Wydarzenia

Nagroda w dziedzinie zrównoważonego rozwoju dla agregatów Trane Sintesis eXcellent

By  | 

Rada Regionu Vosges we Francji wyróżniła firmę Trane®, czołowego dostawcę systemów i usług komfortu do pomieszczeń oraz markę Ingersoll Rand, nagrodą w dziedzinie zrównoważonego rozwoju za chłodzone powietrzem agregaty wody lodowej Trane Sintesis™ eXcellent. Urządzenia eXcellent wchodzą w skład linii produktów Rand® EcoWise™ zaprojektowanej z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko dzięki zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności.

Trane with Sustainable Development Award

Trane with Sustainable Development Award

Ceremonia wręczenia nagród organizowana jest corocznie przez Radę, aby wyróżniać ekologiczne inicjatywy, które uwzględniają odpowiedzialność za środowisko naturalne. Jury złożone w wybranych członków Rady oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych przyznało firmie Trane nagrodę w kategorii przedsiębiorstw.

„Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem. Skoncentrowanie działalności wokół zasad zrównoważonego rozwoju to długofalowy proces. Wyzwanie polega na określeniu najlepszych sposobów wdrażania tych zasad oraz sprawieniu, aby miały rzeczywisty udział w działaniach firmy” – mówi Yves Raimbault, kierownik ds. technologicznych w Trane. „Ingersoll Rand odgrywa główną rolę w tworzeniu zrównoważonej przyszłości. Nasz udział w zapewnianiu zrównoważonego rozwoju odnosi się do kontroli wpływu na środowisko, jaki mają nasi pracownicy, nasze produkty i usługi. Nasze zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu przekłada się na zwiększanie sprawności energetycznej i zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych związanych z naszą działalnością i użytkowaniem naszych produktów. Produkty Trane Sintesis eXcellent to jedno z wielu rozwiązań oferowanych naszym klientom”.

Podczas ceremonii wręczenia nagród Yves Raimbault dołączył do innych zwycięzców na scenie Teatru Miejskiego w Epinal we Francji, aby podziękować jurorom za otrzymane wyróżnienie.

Dodatkowe informacje dotyczące pełnej oferty agregatów wody lodowej Trane Sintesis dostępne są na stronie internetowej trane.com.
Dodatkowe informacje dotyczące zaangażowania Ingersoll Rand w sprawy dotyczące zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu dostępne są na stronie https://company.ingersollrand.com.

Zobowiązanie klimatyczne Ingersoll Rand
Firma Ingersoll Rand podjęła zobowiązanie klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty.

Zobowiązanie klimatyczne firmy obejmuje:

  • Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych (GHG) związanych z czynnikami chłodniczymi wykorzystywanymi w naszych produktach o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego w całym asortymencie do 2030 r.;
  • Inwestycje o wartości 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami w okresie kolejnych pięciu lat w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji GHG; oraz
  • Zmniejszenie emisji GHG związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

Dotychczas zobowiązanie klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2e, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Na poparcie swojego zobowiązania firma Ingersoll Rand wprowadziła produkty EcoWise™, zaprojektowane z myślą o ograniczaniu oddziaływania na środowisko przez zastosowanie nowej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia globalnego ocieplenia oraz wysokiej sprawności. Do 2030 r. firma zamierza zmniejszyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.


Informacje o firmach Ingersoll Rand i Trane
Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *