Wydarzenia

Nagrodzony projekt: Nagroda Red Dot dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie e-prowadników od igus

By  | 

Międzynarodową nagrodę w zakresie projektowania produktów, jury przyznało modułowi obrotowemu oraz konstrukcji higienicznej e-prowadnika

W tym roku nagroda Red Dot zostanie przyznana firmie igus dwukrotnie. Międzynarodowe jury przyznało pożądaną przez wszystkich nagrodę w zakresie jakości projektowania produktów oraz innowacji dwóm produktom oferowanym przez firmę igus, modułowi CRM, systemowi zasilania do ruchów kołowych, który przystosowany jest do montażu w ograniczonej przestrzeni oraz pierwszemu na świecie e-prowadnikowi TH3 z tworzywa sztucznego, który spełnia wymagania w zakresie higienicznej konstrukcji.

Dwóm produktom od igus: modułowi obrotowemu CRM oraz e-prowadnikowi o higienicznej konstrukcji została w tym roku przyznana nagroda Red Dot w zakresie projektowania produktów. (Źródło: igus GmbH).

Dwóm produktom od igus: modułowi obrotowemu CRM oraz e-prowadnikowi o higienicznej konstrukcji została w tym roku przyznana nagroda Red Dot w zakresie projektowania produktów. (Źródło: igus GmbH).

Podczas opracowywania produktu specjaliści firmy igus w dziedzinie tworzyw sztucznych w ruchu zajmują się nie tylko stałym udoskonalaniem właściwości materiałów, ale również opracowaniem nowoczesnego i łatwego w obsłudze wzornictwa, które udoskonali technologię oraz obniży koszty. Przykładem tego są oferowane przez firmę igus, moduł CRM oraz e-prowadnik TH3 spełniający wymogi w zakresie higienicznej konstrukcji, które zostały nominowane do nagrody Red Dot z ponad 5,500 zgłoszeń, od samochodów po szczoteczki do zębów. W tym roku producenci i projektanci z 54 krajów zaprezentowali swoje innowacyjne produkty, które zostały ocenione przez jury składające się z 39 członków. Nagroda jest jedną z najbardziej uznanych nagród na konkursach w zakresie projektowania produktów i niezmiennie cieszy się popularnością od 1955 roku.

Kompaktowy moduł obrotowy w zakresie e-systemów zasilania od firmy igus – umożliwia ruch obrotowy w bardzo ograniczonej przestrzeni
CRM (Kompaktowy Moduł Obrotowy) od firmy igus, jest modułem o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, może wykonywać obroty nawet do 360 stopni i jest przystosowany do montażu w ograniczonej przestrzeni. Tak jak wszystkie oferowane przez firmę igus systemy zasilania do ruchów kołowych, nowy moduł CRM umożliwia równoległe i ciągłe przesyłanie energii, zapewniając w ten sposób niezawodność maszyny oraz uniknięcie nieplanowanych przestojów. Moduł dostarczany jest w stanie gotowym do zainstalowania i charakteryzuje się bardzo prostym montażem. Aktualny kąt obrotu można odczytać na skali.

E-prowadnik o higienicznej konstrukcji z tworzywa sztucznego, zgodny z wytycznymi „Hygenic Design”
E-prowadnik TH3 jest pierwszym na świecie e-prowadnikiem o higienicznej konstrukcji z tworzywa sztucznego, zgodnym z wytycznymi „Hygienic Design”. Jego otwarta forma pozwala na łatwe czyszczenie prowadnika, a zaokrąglone narożniki i konstrukcja pozbawiona śrub, pozwalają na likwidację niedostępnych miejsc i zapobieganie rozmnażaniu się drobnoustrojów. Niebieski materiał, który jest typowy dla elementów z tworzywa sztucznego wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, jest również niezwykle wytrzymały na działanie agresywnych środków czyszczących i chemikaliów. Dlatego też, ten e-prowadnik jest odpowiedni do zastosowań, które wymagają zarówno spełnienia najwyższych warunków higienicznych, jak i bezpiecznego prowadzenia przewodów i węży.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *