Nowości produktowe

Nakrętki i śruby motylkowe CTD z ograniczonym momentem dokręcania

By  | 

Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę elementów z ograniczonym momentem dokręcania o nakrętki i śruby motylkowe o oznaczeniu CTD. Produkty tego typu chronią mocowane części urządzeń przed uszkodzeniem na skutek zbyt dużej siły dokręcania. Pierwsze pokrętła z ograniczonym momentem dokręcania (oznaczenie GN 3663) zostały wprowadzone do oferty Elesa+Ganter w 2016 roku.

Kliknij i zobacz kartę katalogową nakrętek i śrub motylkowych CTD

265240-pokretla-zaciskowe-CTD-b22f62-original-1511341144

Rys.1. Nakrętka i śruba motylkowa CTD z ograniczonym momentem siły dokręcania.

Nowe produkty są wykonane z technopolimeru na bazie poliamidu, a mechanizm ograniczający moment obrotowy wraz z elementem gwintowanym wyprodukowano ze stali niklowanej. W ofercie jest dostępna wersja z trzpieniem gwintowanym lub tuleją gwintowaną w rozmiarze M5 i M6.

Nowe nakrętki i śruby motylkowe CTD działają podobnie do klucza dynamometrycznego, gdzie następuje wysprzęglenie mechanizmu powyżej zadanej wcześniej wartości momentu dokręcania – słychać wtedy charakterystyczny dźwięk „kliknięcia”. Podczas odkręcania nie ma ograniczenia momentu obrotowego. Aktualnie w ofercie są dostępne śruby i nakrętki motylkowe dla dwóch wartości momentu siły dokręcenia: 2 Nm oraz 3 Nm.

Do typowych zastosowań (rys.2) CTD należy zaliczyć:

  • mocowanie elementów w różnego rodzaju oprzyrządowaniu,
  • newralgiczne miejsca w urządzeniach, gdzie zbyt mocne dokręcenie może spowodować uszkodzenie podzespołów.

265241-przyklady-zastosowania-nakretek-motylkowych-CTD-eaf013-original-1511341377

Rys.2. Przykłady zastosowania nakrętek i śrub motylkowych CTD z ograniczonym momentem siły dokręcania.

Nakrętki i śruby CTD wyróżniają się między innymi:
wykonaniami zarówno z gwintem wewnętrznym, jak i zewnętrznym (szpilka gwintowana),
wersją w kolorze czarnym, jak również w kolorze pomarańczowym, który może w łatwy sposób odróżnić element dociskowy od pozostałych,
optymalną wartością momentu dokręcania (2 Nm lub 3 Nm), wysoką estetyką wykonania.

Linki do stron katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:
GN 3663 – pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania.


O FIRMIE ELESA+GANTER POLSKA
ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 50 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 120 patentów i ponad 25 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. „International Forum Design Award „, „Compasso d’Oro” w Mediolanie czy „Design Center” w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 66 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *