Napędy i sterowanie

Napęd z wbudowanymi czujnikami

By  | 

Bezszczotkowy serwosilnik DC otwiera nową klasę osiągów Schönaich. FAULHABER rozszerzył wyjątkowo mocną rodzinę produktów BP4 o bezszczotkowy serwosilnik D 2264…BP4. Oprócz doskonałego stosunku generowanego momentu obrotowego do wielkości i wymiarów ten miniaturowy napęd jest wyposażony w zintegrowane czujniki i zapewnia szeroki zakres prędkości obrotowych.

Czterobiegunowy silnik osiąga moment obrotowy 59 mNm przy masie zaledwie 140 g i średnicy 22 mm. Ponadto 2264…BP4 rozpędza się do 34 500 obrotów na minutę. Te doskonałe osiągi silnik zawdzięcza innowacyjnemu uzwojeniu segmentowemu cewki, które zostało specjalnie opracowane do bezszczotkowych silników DC z rodziny BP4. Dzięki nakładającym się, zagnieżdżonym i osobno nawijanym segmentom cewka może pomieścić niezwykle dużo miedzi. Pożądanym efektem ubocznym jest wysoka symetria uzwojenia z minimalnymi stratami i wysoką sprawnością.

Zwarta konstrukcja cewki zapewnia dość miejsca dla wytrzymałego wału o średnicy 4 mm oraz dla odpowiedniego łożyska. Mały moment bezwładności umożliwia zastosowanie silnika w dynamicznych aplikacjach z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem. Silnik 2264…BP4 jest ponadto odporny na przeciążenie. Działa bez podatnej na zużycie komutacji mechanicznej, wskutek czego jego trwałość jest wielokrotnie większa niż standardowych miniaturowych silników DC. Zakres temperatury roboczej sięga od -40 do +125 °C.

W większości zastosowań opcjonalne, zintegrowane czujniki hallotronowe mogą zastąpić enkoder i precyzyjnie określać pozycję wału wyjściowego z bardzo dużą dokładnością. Do wysokoprecyzyjnych zastosowań dostępne są też odpowiednie enkodery optyczne i magnetyczne.

Wśród licznych możliwych zastosowań silnik doskonale nadaje się do automatyki przemysłowej czy rękojeści elektronarzędzi takich jak np. elektryczne sekatory i wkrętaki, elektryczne narzędzia chirurgiczne, chwytaki i roboty oraz do zastosowań w przemyśle lotniczym czy w zaawansowanych protezach.

Oprócz nowej serii 2264…BP4 FAULHABER rozszerza swoją gamę silników o napęd ze zintegrowanym kontrolerem ruchu. Najmocniejszy w całej rodzinie silnik 3274…BP4 jest obecnie dostępny także jako zintegrowany układ kontrolera ruchu. Jest to połączenie silnika o wysokiej mocy z elektronicznym układem sterującym, idealnie dopasowanym do jego wymagań i minimalnej dostępnej przestrzeni. Całość tworzy wysoce dynamiczny system napędowy do skomplikowanych zadań pozycjonowania w środowisku automatyzacji.


Firma FAULHABER specjalizuje się w konstrukcji, produkcji i dystrybucji wysokoprecyzyjnych małych i miniaturowych napędów, podzespołów serwo oraz układów elektronicznych napędów o mocy do 250 W. Gama produktów obejmuje silniki bezszczotkowe, silniki miniaturowe DC, enkodery oraz kontrolery ruchu. Ponadto FAULHABER oferuje rozwiązania dostosowane specjalnie do potrzeb klientów oraz kompletne rozwiązania dla dziedzin takich jak technologia medyczna i laboratoryjna, automatyka i robotyka, optyka precyzyjna, przemysł lotniczy i inne branże. Firma FAULHABER zatrudnia ponad 1800 pracowników na całym świecie.

www.faulhaber.com

FAULHABER Polska sp. z o.o.
Ul. Górki 7
60-204 Poznań
Polska
Sales Departement
Phone : +48 61 278 72 53
Fax : +48 61 278 72 54
info@faulhaber.pl

Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG
Daimlerstraße 23/25
71101 Schönaich
Germany
REBMANN Kristina
Phone : +49 7031 638 – 148
Fax : +49 7031 638 – 333
kristina.rebmann@faulhaber.de

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *