Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Nie tylko czyściwa… Tekstylia przemysłowe MEWA do wynajęcia od jednego dostawcy

By  | 

Czyściwa, maty olejowe, odzież robocza… MEWA ma wiele produktów, które są niezbędne dla utrzymania czystości w warsztatach i halach produkcyjnych. I są to nie tylko tekstylia, bowiem ofertę uzupełnia ekologiczne urządzenie do mycia części Bio-Circle. A wszystko to użytkownik otrzymuje od jednego dostawcy, w ramach usługi pełnego serwisu (dostawa – odbiór zabrudzonych tekstyliów od klienta – pranie – ponowna dostawa czystych już tekstyliów do klienta), który może optymalnie dostosować do swoich potrzeb.

Czyściwa są niezbędne w przemyśle, produkcji i w warsztacie. Dobrze sprawdzają się przy usuwaniu różnych zanieczyszczeń, takich jak oleje, smary, ługi rozpuszczalniki itp. Służą też do polerowania wrażliwych powierzchni. Najlepiej do tego celu nadają się czyściwa z bawełny, które można wykorzystywać wielokrotnie po ekologicznym upraniu w pralni firmy MEWA. Takie czyściwa mogą być prane nawet do 50 razy. Po upraniu wracają one do klienta i mogą być ponownie wykorzystywane. Tym samym użytkownik nie musi za każdym razem kupować nowych czyściw.

Od czyściw…

Taką usługę pełnego serwisu MEWA oferuje również w odniesieniu do innych tekstyliów przemysłowych. Również maty olejowe, które wchłaniają aż do 3 l cieczy i bardzo dobrze sprawdzają się np. podczas napraw pojazdów, czy też odzież robocza i ochronna, noszona przez pracowników, mogą być wynajmowane w firmie MEWA w ramach usługi pełnego serwisu. Specjaliści z firmy MEWA doradzą klientowi, jaka odzież robocza jest optymalna dla danego obszaru prac, zaoferują odpowiednie kombinacje kolorystyczne, ilości i rozmiary oraz ustalą z klientem okresy wymiany odzieży. W przypadku drobnych uszkodzeń wynajmowana odzież robocza jest także naprawiana.

…po myjkę i artykuły bhp

Usługa pełnego serwisu obejmuje również wynajem przyjaznego dla środowiska urządzenia do czyszczenia części Bio-Circle, które wykorzystuje płyn do czyszczenia o zapachu świeżych, zielonych jabłek, nie zawierający rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Zanieczyszczenia organiczne, takie jak tłuszcze i oleje, poddawane są biologicznemu rozkładowi przez zawarte w płynie czyszczącym mikroorganizmy. W ustalonych odstępach czasowych pracownicy firmy MEWA zapewniają ciągły serwis wynajmowanego urządzenia, co pozwala na jego optymalne wykorzystanie.

Inne artykuły bhp, takie jak rękawice i buty ochronne, jak też pozostałe akcesoria, można zamówić w katalogu „World Wide Work by MEWA“ (https://www.mewa-service.pl/usluga/world-wide-work-by-mewa/), zawierającym około 1600 produktów.

Taka kompleksowa obsługa użytkownika, realizowana przez jednego dostawcę, pozwala klientowi zminimalizować zarówno koszty, jak i nakłady na logistykę i organizację. Tym samym może się on całkowicie skupić na swoich zasadniczych zadaniach. Pozwala to również na utrzymanie odpowiedniej jakości użytkowanych produktów oraz ułatwia realizację usługi i jej dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Zdjęcia: MEWA

zdj 1

Czyściwa bawełniane – podobnie jak inne tekstylia przemysłowe – oferowane są przez firmę MEWA także w ramach usługi pełnego serwisu.

zdj 2

Specjaliści z firmy MEWA doradzą klientowi, jaka odzież robocza jest optymalna dla danego obszaru prac.

 

MEWA prüft den Füllstand und füllt die benötigte Menge an Reinigungsflüssigkeit nach.

Pracownicy firmy MEWA zapewniają ciągły serwis wynajmowanych urządzeń do czyszczenia części Bio-Circle.


MEWA Textil-Management
Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 5200 pracowników obsługuje ponad 180 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2016 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 638 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.

www.mewa-service.pl
Filmy o MEWA Textil-Management: https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *