Raporty

Niska cena zakupu nie jest jedyną korzyścią bezsmarownej i bezobsługowej technologii łożysk

By  | 

Łożyska ślizgowe wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, określane również jako łożyska polimerowe, są coraz częściej wykorzystywane w zastosowaniach ruchomych na całym świecie. Wynika to z faktu, że projektanci na całym świecie postrzegają bezsmarowne i bezobsługowe łożyska ślizgowe wykonane z tworzyw sztucznych jako trwałą i ekonomiczną alternatywę dla łożysk metalowych – stosuje się je w rowerach, drukarkach jak również w urządzeniach do napełniania oraz maszynach rolniczych i budowlanych.

Rys/ :Zastosowanie trybozoptymalizowanych wysokogatunkowych tworzyw sztucznych w technologii łożysk zwiększa żywotność aplikacji ruchomych oraz zmniejsza koszty. Jednym z powodów jest wyeliminowanie konieczności stosowania smarowania zewnętrznego. (Źródło: igus GmbH)

Rys.: zastosowanie trybozoptymalizowanych wysokogatunkowych tworzyw sztucznych w technologii łożysk zwiększa żywotność aplikacji ruchomych oraz zmniejsza koszty. Jednym z powodów jest wyeliminowanie konieczności stosowania smarowania zewnętrznego. (Źródło: igus GmbH)

Jednym z powodów: łożyska trybopolimerowe umożliwiają obniżenie kosztów zakupu do 40% w porównaniu do ich odpowiedników wykonanych z metalu. Ponadto, umożliwiają one użytkownikom obniżenie kosztów dzięki wyeliminowaniu konieczności zewnętrznego smarowania. W związku z tym, stosowanie dodatkowych smarów zostało wyeliminowane, a okres przestoju maszyn został znacznie ograniczony. Poniższe wykresy informacyjne przedstawiają korzyści związane zarówno z obniżeniem ceny oraz wyeliminowaniem konieczności smarowania.

 


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *