Energetyka

Nissan, Eaton i The Mobility House zwiększają wydajność energetyczną Amsterdam ArenA!

By  | 

Nissan, Eaton i The Mobility House podpisują 10-letnią umowę na zwiększenie wydajności energetycznej słynnego stadionu Amsterdam ArenA dzięki magazynowaniu energii w akumulatorach.

  • Spółki Nissan, Eaton i The Mobility House opracowały system magazynowania energii, dzięki któremu zarządzanie energią na Amsterdam ArenA będzie jeszcze bardziej wydajne, zrównoważone i niezawodne.
  • W systemie wykorzystuje się przetwornice dwukierunkowe firmy Eaton oraz odpowiednik 280 akumulatorów Nissan LEAF zmagazynowanych na stojakach.
  • Zapewni on awaryjną moc podczas najważniejszych wydarzeń, w przyszłości zaś zastąpi generatory prądotwórcze z silnikami Diesla. Ponadto rozwiązanie wspomoże miejską sieć energetyczną w okresach wzmożonego poboru prądu i będzie świadczyć usługi stabilizacji sieci.
  • Nowy system to solidne i wszechstronne rozwiązanie dla organizacji zużywających duże ilości energii elektrycznej, dzięki któremu mogą bardziej inteligentnie zasilać swój biznes.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Spółki Nissan, lider w zarządzaniu energią Eaton oraz The Mobility House podpisały przełomową, 10-letnią umowę z Amsterdam ArenA, siedzibą klubu piłkarskiego Ajax i światowej sławy obiektem rozrywkowym, na dostarczanie zasilnia awaryjnego z pochodzących z odzysku akumulatorów Nissan LEAF.

System xStorage Buildings wydajnie magazynuje energię i rozsyła ją w razie potrzeby. Dzięki niemu na słynnym stadionie na 55 tysięcy miejsc, na którym przez lata odbyło się wiele prestiżowych koncertów i imprez sportowych, nigdy nie zgasną jupitery.

System potrafi pobierać energię z sieci, zmieniając przeznaczenie akumulatorów z używanych samochodów elektrycznych, zapewniając przedsiębiorstwom większą kontrolę, lepszą wartość i bardziej zrównoważony wybór w zakresie konsumpcji energii elektrycznej.

Zaprojektowany na potrzeby Amsterdam ArenA system będzie wykorzystywać 280 akumulatorów Nissan LEAF i zapewniać 4 MW mocy i 4 MW pojemności przy magazynowaniu. To największy system magazynowania energii zasilany akumulatorami z odzysku wprowadzony do użytku w europejskim przedsiębiorstwie.

xStorage Buildings nie tylko zapewnia awaryjną moc na Amsterdam ArenA, lecz również umożliwia, w razie konieczności, przesyłanie energii do sąsiednich budynków i ochronę sieci. Operatorem systemu xStorage Buildings zintegrowanego z Amsterdam ArenA będzie spółka technologiczna The Mobility House. Spółka będzie świadczyć rozmaite usługi energetyczne wzmacniające stabilność lokalnej sieci, generując jednocześnie wartość dodaną dla Amsterdam ArenA.

Nissan i Eaton ogłosiły jednocześnie, że można już wstępnie zamawiać oferowaną przez nie xStorage Home, jednostkę magazynowania energii dla budownictwa mieszkalnego. Zamówienia można obecnie składać w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemczech, a w następnych miesiącach zapewne również na kolejnych rynkach europejskich.

Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissan, powiedział: „Spółka Nissan znana jest ze swojej innowacyjności i jakości, zwłaszcza w sektorze pojazdów elektrycznych. Jesteśmy dumni, że możemy wykorzystać posiadaną fachową wiedzę, aby przekształcać systemy zarządzania energią w obiektach biznesowych.

Prezentowany przez nas system jest pierwszym tego typu na świecie i może potencjalnie zrewolucjonizować branżę energetyczną. Od momentu swojego ogłoszenia w maju 2016 r. spotkał się on z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony konsumentów, jak i przedsiębiorstw, dlatego miło nam ogłosić zawarcie porozumienia z Amsterdam ArenA, który zostanie naszym pierwszym partnerem biznesowym. Systemy xStorage Buildings nie tylko zapewnią istotną moc awaryjną dla stadionu, lecz również pomogą stabilizować holenderską sieć energetyczną w okresach zwiększonego poboru prądu. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie ekscytujące wieści od Nissan na tym szybko rozwijającym się rynku”.

Henk Markerink, dyrektor generalny Amsterdam ArenA, powiedział: „Mówimy tu o dużych zyskach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wkrótce będziemy w stanie przechowywać energię wygenerowaną przez nasze panele słoneczne i wiatraki i w razie potrzeby wykorzystywać ją. To doskonała innowacja – w przyszłości Amsterdam ArenA stanie się pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już korzystać z paliw kopalnych”.

Frank Campbell, prezes oddziału EMEA, Electrical i Corporate Eaton, powiedział: „Mamy dużą przyjemność obserwować, jak Amsterdam ArenA, Eaton, Nissan i The Mobility House wytyczają nowe szlaki, wdrażając systemy magazynowania energii w wysoce wymagających aplikacjach i w konsekwencji zwiększając wydajność energetyczną stadionów i budynków w ich sąsiedztwie”.

Dodał również: „Instalowany na Amsterdam ArenA system xStorage Buildings to jeden z przykładów naszego szerokiego spektrum systemów magazynowania energii, które pozwalają korzystać z magazynowania energii w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony wszystkim ogniwom łańcucha energetycznego, od użytkowników końcowych poprzez przedsiębiorstwa do operatorów sieci. Kolejny przykład to xStorage Home, jednostka magazynowania energii dla budynków mieszkalnych, na którą można obecnie składać wstępne zamówienia. Pomaga ona konsumentom kontrolować sposób i czas zużywania energii w ich domach, dzięki czemu będą mogli przyczynić się do stabilności lokalnej i krajowej sieci energetycznej. Oto jeszcze jeden przykład naszej szerokiej oferty w zakresie magazynowania energii”.

Thomas Raffeiner, dyrektor generalny i założyciel The Mobility House, powiedział: „Dzięki naszej technologii komercjalizujemy akumulatory i sprawiamy, że stadion Amsterdam ArenA będzie bardziej wydajny, zrównoważony i niezawodny energetycznie”.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/energystorage oraz www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@Eaton_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.


Informacje o europejskim oddziale Nissan
Nissan jest jedną z najsilniej obecnych na rynku europejskim firm spoza Europy, gdyż zatrudnia ponad 17 tysięcy osób w lokalnych działach projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku fabryki Nissan w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowały ponad 635 tys. pojazdów, w tym wyróżnione nagrodami samochody typu crossover, pojazdy dostawcze oraz Nissan LEAF, najpopularniejszy na świecie pojazd elektryczny. Nissan, dążąc do zrealizowania celów bezemisyjności i bezwypadkowości, ogłosiła ostatnio swoją wizję Intelligent Mobility. Jest to wszechstronne podejście do przyszłej mobilności, którego celem jest wyznaczenie kierunku prac Nissan nad nowymi produktami i technologiami oraz utrwalenie najważniejszych decyzji spółki dotyczących sposobów zasilania pojazdów, ich prowadzenia i integracji ze społeczeństwem. Nissan znajduje się na dobrej drodze, żeby zostać najbardziej pożądaną marką azjatycką w Europie.
http://www.newsroom.nissan-europe.com


O spółce Nissan Motor Co., Ltd.
Nissan to globalny producent pełnej gamy pojazdów, sprzedający ponad 60 modeli pod markami Nissan, Infiniti i Datsun. W roku finansowym 2015 spółka sprzedała ponad 5,4 mln pojazdów w skali ogólnoświatowej, generując przychody rzędu 12,19 bln jenów. Nissan jest odpowiedzialny za projekt, produkcję i wprowadzenie na rynek całkowicie elektrycznego samochodu, Nissan LEAF, który odnotował na całym świecie najlepszą sprzedaż w historii. Centrala Nissan w japońskiej Jokohamie zarządza działalnością w sześciu regionach: Azja Południowo-Wschodnia/ Australia/ Nowa Zelandia, Afryka, Bliski Wschód/Indie, Chiny, Europa oraz Ameryka Południowa/Północna. Nissan zatrudnia w skali globalnej 247,5 tys. osób i od marca 1999 współpracuje z francuskim producentem Renault w ramach sojuszu Nissan-Renault.


O stadionie Amsterdam ArenA
Amsterdam ArenA należy do pierwszej ligi międzynarodowych, wielofunkcyjnych stadionów. Odbywają się na nim mecze Ajaxu, holenderskiej drużyny narodowej oraz najgłośniejsze koncerty, pokazy taneczne i spotkania biznesowe. Rocznie stadion gości ponad dwa miliony osób. Za sukcesami Amsterdam ArenA od samego początku stały innowacyjność, zrównoważony rozwój i jakość. Już od momentu otwarcia był on wzorem dla innych tego typu obiektów na całym świecie. Amsterdam ArenA wraz ze swoimi partnerami świadczy usługi i udogodnienia na najwyższym poziomie i zawsze stara się zapewnić optymalny komfort kibiców na stadionie i wokół niego w zrównoważonym środowisku. Amsterdam ArenA posiada oddział międzynarodowy (Amsterdam ArenA International) i platformę innowacji, Amsterdam Innovation Arena. Zrzeszone w platformie spółki, organy administracji i instytucje badawcze (np. uczelnie) wspólnie działają na rzecz stadionu przyszłości. Stadion i jego otoczenie pełnią funkcję żywego laboratorium, aktywnego punktu, w którym następuje testowanie innowacji w praktyce. Główne programy innowacji dotyczą oczekiwań klientów, komfortu kibiców, bezpieczeństwa i ochrony, inteligentnych technologii w budynku oraz inteligentnych rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Partnerzy Amsterdam Innovation Arena: Amsterdam ArenA Innovation Center, Amsterdam Smart City, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, miasto Amsterdam, Philips Lighting, Nissan i Eaton.


O spółce The Mobility House
Spółka The Mobility House promuje transformację w dziedzinie energetyki i działa na rzecz przyszłości wolnej od emisji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie ładowania i magazynowania energii pomaga upowszechniać mobilność elektryczną. Technologie, jakimi dysponuje spółka, umożliwiają integrowanie pojazdów elektrycznych w sieci jako  połączonego „roju” akumulatorów, a także konstruowanie z nich stacjonarnych urządzeń magazynujących. The Mobility House została założona w roku 2009 i ze swoich biur w Monachium, Zurychu i San Francisco obsługuje wszystkich czołowych producentów samochodów w ponad 10 krajach na całym świecie.


Informacje o firmie Eaton
Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające zasilaniem, którego sprzedaż w 2016 r. wyniosła 19,7 mld USD. Eaton oferuje energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej w sposób bardziej skuteczny, bezpieczny i zrównoważony. Eaton zatrudnia ponad 95 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu


Kontakt:

Cedric Ratinaud, Nissan Europe
CRatinaud@nissan-europe.co.uk
Tel.: +33 616 643 481
Katherine Zachary, Nissan Europe
KZachary@nissan-europe.com
Tel.: +33 172 672 922
Marcin Stachowski, Eaton Poland
MarcinStachowski@eaton.com
Tel.: +48 22 320 5050
Katja Popernitsch, The Mobility House
Katja.popernitsch@mobilityhouse.com
Tel.: +49 89 416143076


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *