Diagnostyka

Nowa platforma szkoleniowa online – Akademia NSK!

By  | 

Nowa platforma szkoleniowa «Akademia NSK» (www.nskacademy.com) będzie początkowo dostępna w angielskiej wersji językowej (od stycznia 2017 r.), oferując wiele kursów technicznych skupiających się na najnowszych rozwiązaniach technologicznych NSK w zakresie łożysk i produktów liniowych oraz na ich właściwym zastosowaniu i konserwacji. Dostępna online «Akademia NSK» będzie oferować moduły szkoleniowe i seminaria techniczne do samodzielnej nauki, dając użytkownikom możliwość poszerzenia posiadanej już wiedzy technicznej i umiejętności praktycznych.

Użytkownicy odwiedzający portal internetowy po ukończeniu prostego procesu rejestracji uzyskają dostęp do Akademii NSK, gdzie po zalogowaniu będą mogli przejrzeć indywidualnie dopasowaną zawartość i rekomendowane moduły szkoleniowe.

Pierwszy dostępny moduł e-learning to «Bearing Basics» (Podstawy wiedzy o łożyskach), który jest skierowany do użytkowników związanych z sektorami MRO (konserwacja, naprawy, przeglądy), produkcja OEM, dystrybucja i logistyka. Zawartość modułu skupia się na tematach z zakresu podstaw tarcia, wiedzy o łożyskach (rodzaje obciążeń i numery części) oraz informacjach technicznych, takich jak pasowania, wymagany luz i klasa dokładności łożysk. Moduł dostarcza również informacji o różnych typach łożysk oraz ich montażu, demontażu i rozwiązywaniu problemów.

Każdy użytkownik związany z obsługą klienta/sprzedażą, zarządzaniem produktem, usługami, wsparciem technicznym/konserwacją, technologią, badaniami i rozwojem lub logistyką skorzysta z zawartości modułu «Bearing Basics», podobnie jak studenci, stażyści i praktykanci. Ukończenie kursu pozwala uczącym dowiedzieć się, jak prawidłowo dobrać, zamontować i wymontować łożyska oraz jak je przechowywać, identyfikować uszkodzenia i wdrażać środki zaradcze. Wszyscy użytkownicy otrzymają certyfikat po ukończeniu modułu, co wymaga uzyskania 75 % poprawnych odpowiedzi na pytania zawarte w module.

W przyszłości Akademia NSK będzie rozszerzana o kolejne moduły szkoleniowe, a ponadto do platformy będą wprowadzane samouczki wideo i wiele innych powiązanych materiałów szkoleniowych. Na początku 2017 r. zostanie wprowadzona niemiecka wersja językowa platformy, a kolejne wersje językowe będą się pojawiać sukcesywnie w trakcie roku.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *