Automatyka i mechanika

Nowe agregaty RTHF – zwiększona wydajność chłodzonych wodą agregatów śrubowych

By  | 

Nowe agregaty zwiększają wydajność dostępną w ofercie XStream do 3,2 MW, czyniąc ją największą na rynku agregatów śrubowych, a jednocześnie stanowią ekonomiczną alternatywę dla agregatów odśrodkowych

Trane, czołowy światowy dostawca rozwiązań z zakresu komfortu wewnątrz pomieszczeń i usług oraz marka Ingersoll Rand, wzbogaca ofertę chłodzonych wodą agregatów śrubowych XStream™ w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, wprowadzając nowe wysokiej wydajności agregaty RTHF. Nowe agregaty są odpowiedzią na zapotrzebowanie właścicieli budynków, którzy poszukują ekonomicznej alternatywy dla agregatów odśrodkowych do swoich krytycznych instalacji chłodzenia o wysokiej wydajności .

Agregaty RTHF rozszerzają zakres wydajności serii XStream do 3,2 megawatów (MW), co stanowi wartość nieosiągalną dla innych agregatów śrubowych dostępnych obecnie na rynku. Agregaty XStream RTHF ze zmienną prędkością to gwarancja pewnej i niezawodnej wydajności i efektywności energetycznej.Osiągają one wskaźnik efektywności energetycznej (EER) do 6,3 oraz europejski wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej (ESEER) do 9,3. Stanowi to odpowiednie rozwiązanie do zastosowań krytycznych i w takich budynkach, jak serwerownie, szpitale, duże biurowce, jak również do chłodzenia w procesach przemysłowych i chłodzeniu zdalaczynnym.

„Wprowadzając nowy agregat XStream RTHF, firma Trane oferuje swoim klientom wyjątkowe i korzystne rozwiązanie zapewniające wydajność chłodniczą, którą dotychczas można było osiągnąć jedynie w konstrukcjach opartych na sprężarkach odśrodkowych” – mówi Erik van Oossanen, kierownik ds. portfela inwestycyjnego Trane. „Od tej chwili klienci zyskują alternatywę w tym segmencie, gdyż Trane XStream RTHF stanowi bardziej korzystne rozwiązanie, które przyczyni się do poprawy rentowności oraz obniżenia kosztów eksploatacji obiektów, bez wpływu na efektywność energetyczną, wydajność i niezawodność”.

Konstrukcja i funkcje sterowania nowych agregatów śrubowych XStream RTHF umożliwiają:

  • Stabilną pracę w warunkach ekstremalnych
  • Wszechstronność zastosowań w rozwiązaniach związanych z komfortem i chłodzeniem procesowym przy temperaturze po stronie parownika nawet -12°C
  • Układ z podwójnym obiegiem, co oznacza wprowadzenie tych rozwiązań na obszar rynku, który był dotychczas zarezerwowany dla agregatów odśrodkowych z pojedynczym obiegiem. Układ z podwójnym obiegiem przyczynia się do zmniejszenia ilości czynnika chłodniczego na obwód i dodatkowo zwiększa niezawodność.
  • Pełną zgodność z zastosowaniami ze zmiennym przepływem w celu obniżenia zużycia energii i większej sprawności instalacji.

Trane Adaptive Control™ z opatentowanymi, najlepszymi w branży algorytmami oraz różnymi możliwościami diagnostycznymi umożliwia zarządcom obiektów podejmowanie odpowiednich działań i zapobieganie wyłączeniu urządzenia w nietypowych warunkach pracy. Takie aktywne rozwiązania przekładają się na niezawodność niezbędną w głównych zastosowaniach, przy wsparciu kilkudziesięciu lat doświadczenia Trane w zakresie technologii sprężarek śrubowych z setkami tysięcy urządzeń działających na całym świecie.

Wszystkie urządzenia chłodnicze XStream są poddawane kompleksowemu testowi funkcjonalnemu i walidacji w najnowocześniejszej placówce testowej Trane znajdującej się w Epinal we Francji. Komputerowy program testowy dokładnie sprawdza czujniki, okablowanie, komponenty elektryczne, działanie mikroprocesora, funkcje komunikacyjne oraz działanie zaworu rozprężnego w celu zapewnienia najwyższych standardów jakości.


Informacje o firmie Ingersoll Rand
Firma Ingersoll Rand (NYSE: IR) podnosi jakość życia, tworząc komfortowe, zrównoważone i wydajne środowisko. Nasi pracownicy i nasza rodzina marek — w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Thermo King® oraz Trane® — wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości powietrza w domach i budynkach, przewozu i zabezpieczenia żywności i produktów nietrwałych, ochrony domów i nieruchomości komercyjnych, a także zwiększania wydajności i efektywności produkcji. Prowadzimy wartą 13 miliardów dolarów działalność na skalę globalną, wspierając zrównoważony postęp i trwałość efektów. Rozwiązania firmy Trane pozwalają zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniach i obejmują szeroką ofertę energooszczędnych instalacji cieplnych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, usług budowlanych i wykonawczych, części, wsparcia oraz zaawansowanej kontroli. Dodatkowe informacje są dostępne w witrynach internetowych www.ingersollrand.com lub trane.com.

Informacje o nowej stronie internetowej Trane.eu
Aby uzyskać łatwy dostęp do lokalnych stron europejskich, zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Trane (www.trane.eu). Nowa strona umożliwia szybkie wyszukiwanie istotnych informacji technicznych dotyczących produktów i usług HVAC firmy Trane za pomocą jednej zintegrowanej platformy.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *