Nowości produktowe

Nowe czujniki optyczne o dłuższym zasięgu pomiaru

By  | 

Wprowadzając na rynek nowe modele czujników fotoelektrycznych R200 i R201, firma Pepperl+Fuchs pozwala na realizację aplikacji o dłuższym zasięgu pomiaru. Podobnie, jak w przypadku czujników małogabarytowych serii R100, R101 i R103, oba nowe modele również wykorzystują fotoelektryczną zasadę pomiaru. Są produkowane w większych obudowach, nadających się do specyficznych zastosowań. Obsługa jest intuicyjna i identyczna dla wszystkich serii, a standardowy interfejs IO-Link z najnowszymi profilami Smart Sensor umożliwia wygodną i niezawodną integrację czujników w systemie.

Serie R100, R101 i R103 wraz z nowymi czujnikami R200 i R201

Dzięki seriom R100, R101 i R103, jak również nowym czujnikom R200 i R201, wybór właściwego modelu jest łatwiejszy, a dodatkową korzyścią dla użytkowników jest duża elastyczność w każdym zastosowaniu i sytuacji montażowej. Jeśli chodzi o właściwości techniczne, w czujnikach nowych serii zastosowano niezawodne lasery DuraBeam i technologię precyzyjnego pomiaru odległości MPT (Multi Pixel Technology). Jednakowa funkcjonalność wszystkich serii i jednakowa zasada działania w połączeniu z interfejsem IO-Link ułatwiają parametryzację czujników podczas uruchamiania oraz przy zmianie trybu pracy i przy zmianie serii.

Identyczna zasada pracy
Czujniki nowych serii R200 i R201 pracują w tych samych trybach, co wcześniejsze czujniki fotoelektryczne: występują w wersjach thru-beam, retrorefleksyjnych z filtrem polaryzacyjnym do wykrywania obiektów przeźroczystych, odbiciowych, z tłumieniem tła i tłumieniem pierwszego planu, do pomiaru grubości bariery z dwoma puntami przełączania oraz do pomiaru odległości.

Ogromna użyteczność
Czujniki wszystkich serii są identycznie parametryzowane. Szybką i łatwą regulację ich parametrów zapewnia wieloobrotowy potencjometr i przycisk, działające jak pojedynczy element roboczy oraz trzy diody LED do wizualizacji konfiguracji, statusu i diagnostyki. Wszystkie serie zapewniają jednakową funkcjonalność: parametryzacja czujników thru-beam, retrorefleksyjnych i odbiciowych serii R100, R101 i R103 odbywa się tak samo, jak w przypadku R200 i R201. Dotyczy to również wersji z wieloma puntami przełączania oraz czujników odległości.

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:
www.pepperl-fuchs.com


PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *