Logistyka produkcji

Nowe Europejskie Centrum Dystrybucyjne NSK.

By  | 

Firma NSK rozpoczęła budowę nowego Europejskiego Centrum Dystrybucyjnego (EDC) zaledwie 4 km od funkcjonującego obecnie magazynu w mieście Tilburg (Holandia). Nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 17 357 m² będzie oferować o 72% więcej powierzchni magazynowej i pomieści 51% więcej palet, a powierzchnia półek i miejsc do składowania zostanie podwojona. Nowa inwestycja NSK zapewni klientom firmy jeszcze większą niezawodność i szybkość dostaw.

9295-1896_VGL_NSK_HR_300dpi

Fot.1 Nowa lokalizacja EDC oferuje więcej przestrzeni magazynowej i wyższy poziom mechanizacji, co zapewni jeszcze większą wydajność logistyczną

Obecne centrum dystrybucyjne funkcjonuje z powodzeniem od 14 lat w mieście Tilburg, ale stale wzrastający popyt na produkty spółki sprawił, że firma NSK podjęła decyzję o przeniesieniu magazynu do dzielnicy Vossenberg, gdzie nowa instalacja ułatwi rozszerzenie możliwości logistycznych. Prace ziemne zostały zakończone, a budowa magazynu oferującego 1900 m² powierzchni na półpiętrze już się rozpoczęła. Zakończenie prac jest przewidziane na lipiec 2017 r., natomiast dostawy do klientów powinny rozpocząć się pod koniec sierpnia.

»Nowa lokalizacja będzie zautomatyzowana w wyższym stopniu, co w połączeniu z dodatkową przestrzenią i optymalizacją istniejących procesów sprawi, że nasze działania będą bardziej wydajne i poprawią obsługę klienta» wyjaśnia Michel van Nispen, Dyrektor ds. łańcucha dostaw NSK Europe. «Nowe Europejskie Centrum Dystrybucyjne zostało zaprojektowane pod kątem zapewnienia krótszych czasów dostaw, jak również zwiększenia dostępności zapasów i produktów dla wszystkich klientów».

Nowy magazyn będzie zaopatrywał w łożyska przemysłowe i samochodowe klientów z obszaru europejskiego, włączając w to Rosję i Turcję, jak również Bliski Wschód.

«Dzięki tej znaczącej inwestycji o wartości blisko 17,5 mln € odpowiadamy na wymagania rynku handlowego, który żąda wysokiej jakości produktów przy zachowaniu krótkiego czasu realizacji dostaw», mówi van Nispen. «Dalsze inwestycje w rozwiązania IT usprawniające zarządzanie magazynem i aktywnościami łańcucha dostaw nastąpią po zmianie lokalizacji centrum. Na nowym miejscu czasy przepustowości będą krótsze ze względu na większą elastyczność w zakresie utrzymywania zapasów, co będzie szczególnie pomocne w realizacji dostaw dla takich docelowych sektorów, jak rynek części zapasowych dla przemysłu i motoryzacji. Wzmocnienie naszej oferty dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej, wszechstronnej infrastruktury logistycznej sprawi, że wszyscy klienci NSK będą korzystać z poprawionych usług i kompetentnego wsparcia».

NSK Europe posiada 18 lokalizacji w 11 krajach w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), włączając w to 5 zakładów produkcyjnych i trzy technologiczne centra badawczo-rozwojowe. Firmowa sieć zakładów pozwala na dynamiczną reakcję na trendy i popyt generowany przez klientów przemysłowych oraz umożliwia szybkie podejmowanie decyzji.

9295-c072016n

Fot.2 Nowe centrum dystrybucyjne firmy NSK w Tilburgu umożliwi klientom korzystanie z ulepszonych usług i kompetentnego wsparcia


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *