Nowości produktowe

Nowe Makino D200Z

By  | 

Nowe Makino D200Z: doskonała jakość powierzchni i dokładność dzięki niezwykle kompaktowemu i łatwemu w automatyzacji 5-osiowemu, pionowemu centrum obróbczemu.

Podczas dorocznego Forum Die & Mould w Kirchheim unter Teck swoją premierę miało 5-osiowe, pionowe centrum obróbcze D200Z. Doskonała jakość powierzchni, dokładność i łatwość automatyzacji pracy to kluczowe cechy nowej maszyny D200Z, najnowszego modelu 5-osiowej obrabiarki z cieszącej się powodzeniem serii D. Branże: Formy wtryskowe (jedno i wielokomponentowe), formy wielogniazdowe, części precyzyjne, medyczne, optyczne i komponenty do zegarków Zastosowania: Obróbka 5-osiowa, obórka precyzyjna, frezowanie węglików, powierzchnie lustrzane, obróbka elektrod.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Doskonała jakość powierzchni i dokładność w 5-osiach
Obrabiarki Makino słyną ze swojej sztywności, stabilności i precyzji. Makino D200Z nie jest wyjątkiem dzięki bardzo sztywnej konstrukcji łoża, 3-punktowemu podparciu i nisko położonemu środkowi ciężkości kolumny. Konfiguracja osi B w kształcie litery Z pozwala na minimalne oddziaływanie ciężaru obrabianego detalu niezależnie od kąta położenia stołu. Dodatkowo wysoką sztywność zapewniają zoptymalizowane posuwy i zminimalizowany stały wysięg kolumny wrzeciona. W połączeniu z zaawansowaną kontrolą termiczną, zapewniającą skuteczne odprowadzanie ciepła, sztywna konstrukcja maszyny pozwala na osiąganie wysokiego poziomu dokładności obróbki. Inteligenta funkcja GI-smoothing, będąca standardem w przypadku najnowszego sterownika Makino Professional 6, optymalizuje ścieżkę w sytuacji gdy tolerancje CAM są zbyt duże dla symultanicznej obróbki w 5-osiach. Wyeliminowane w ten sposób zostają nieporządne ślady na obrabianej powierzchni w rezultacie czego otrzymujemy jej doskonałą, nieosiągalną dotychczas jakość.

Wzrost produktywności
Wyższa dokładność i jakość powierzchni osiągana jest bez negatywnego wypływu na prędkość i wydajność. D200Z zapewnia szybkie posuwy i poziom obrabiania w osiach – X,Y, Z na poziomie: 60,000 mm/min z przyśpieszeniami 1.5 g w osi X i Y i 2.0 g w osi Z. Dodatkowo system mocowania punku zerowego zintegrowany jest ze stołem tak aby zredukować czasy przygotowawcze i tym samym skrócić całkowity czas produkcji.

Inteligentna funkcjonalność
D200Z posiada najnowszy sterownik Makino Professional 6 (PRO 6), który wyposażony jest w szereg inteligentnych funkcji mających za zadanie zwiększyć wydajność maszyny. Sterownik ten został opracowany w odpowiedzi na potrzeby klientów dotyczące poprawy jakości procesów obróbki poprzez zwiększenie jej bezpieczeństwa, niezawodności i produktywności oraz uproszczenie obsługi.

Funkcja CSG – system zapobiegania kolizjom w czasie rzeczywistym
Poprawa produktywności idzie w parze z najnowszymi środkami zachowania bezpieczeństwa dzięki wysoce zaawansowanemu systemowi zapobiegania kolizjom w czasie rzeczywistym (CSG). Ma to szczególne znaczenie i implikacje dla efektywności w aplikacjach 5-osiowych. Ze statystycznego punktu widzenia najczęstszą przyczyną uszkodzeń wrzeciona jest kolizja. Głównymi czynnikami powodującymi kolizje są błędy w obsłudze, ustawieniach i edycji, a także doborze i mocowaniu narzędzi – wszystkie błędy, które występują na samej maszynie. Zabezpieczenie przed kolizjami uwzględnia faktyczne uwarunkowania danej maszyny, aby zapobiegać kolizjom.

Ultra-kompaktowa budowa maszyny
Maszyna D200Z wyposażona w osi X,Y, Z z przesuwami 350 x 300 x 250 mm może pomieścić obrabiany detal o wymiarach do 300 mm średnicy, 200 mm wysokości i 75 kg wagi. A wszystko to na powierzchni 1500 x 2200mm.

Zaprojektowane do bezobsługowej pracy
Centrum obróbkowe D200Z przygotowane jest zarówno do obsługi manualnej, jak również do w pełni zautomatyzowanego procesu zawierającego również dedykowany system paletyzacji.
Z maszyną w prosty sposób można zintegrować inteligentne rozwiązania Makino z zakresu automatyki w tym rozbudowane systemy z 6-osiowymi robotami jak również i standardowe systemy dostępne na rynku.

Najlepsze pod względem skalowalności
D200Z zostało zaprojektowane mając na uwadze produktywność i zyskowność. Maszyna oferuje najlepsze rozwiązania pod względem skalowalności zaspakajając zróżnicowanie wymagania produkcyjne co pozwala na jej ciągłe wykorzystanie w obliczu rozwoju firmy. Dodatkowo dostępne w standardzie automatyczne magazyny na narzędzia – ATC 20, ATC 40 jak i magazyn typu matrix na 100 i 300 pozycji mogą zostać zmodernizowane poprzez wprowadzenie nowych elementów. Dostęp zarówno do standardowego magazynu narzędzi ATC na 20 pozycji jak i do magazynu na 40 pozycji można uzyskać od przodu maszyny. Magazyny mogą być również dogodnie umieszczone wewnątrz tej samej osłony przeciwbryzgowej, zachowując tym samym kompaktowe wymiary obrabiarki.

Najmłodsza z serii D, obrabiarka D200Z, której premiera miała miejsce podczas Makino Forum Die & Mould w styczniu 2017 jest bardzo atrakcyjną propozycją w szczególności gdy istnieją wysokie wymagania odnośnie jakości powierzchni, dokładności, wydajności i zajmowanej powierzchni.


Więcej informacji udzieli Państwu:
Andreas Walbert
dyrektor marketingu i planowania produktów
Tel: +49 7021 503-201
E-mail: A.Walbert@makino.eu
Web: www.makino.eu


Prezentacja firmy Makino
Makino Milling Machine Co., Ltd. jest znana jako lider technologii i czołowy usługodawca w przemyśle obrabiarkowym. Spółka jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i zatrudnia około 4500 pracowników w obydwu Amerykach, Europie i Azji. Jej przychody za rok finansowy zakończony 31 marca 2016 roku sięgnęły 1,2 miliarda €. Szeroka paleta rozwiązań do wytwarzania produktów najwyższej jakości oferowanych przez firmę Makino obejmuje centra obróbkowe do precyzyjnych detali oraz do produkcji form i matryc, z szerokim spektrum zastosowania w przemyśle lotniczym i astronautycznym, motoryzacyjnym, maszynach i pojazdach budowlanych i rolniczych, komponentach przemysłowych i mikrotechnologii. Makino Europe zatrudnia 280 osób w centrach technologicznych i biurach w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Słowacji, Polsce i Rosji, koncentrując się na marketingu, sprzedaży, inżynierii zastosowań i usługach.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *