Automatyka i mechanika

Nowe modele czujników poziomu CleverLevel LBFS.

By  | 

Nowe modele czujników poziomu CleverLevel LBFS z większą ilością interfejsów do zoptymalizowanej komunikacji.

Firma Baumer rozszerzyła znaną serię czujników poziomu CleverLevel o dwa nowe modele – LBFH i LBFI. Oferują one dwa wyjścia impulsowe, tryb programowania qTeach i wskaźnik statusu wyjścia widoczny pod kątem 360°. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych wersji czujniki wykorzystują efekt zmiany częstotliwości w momencie pojawienia się medium i nadają się zarówno do aplikacji przemysłowych jak i aplikacji o podwyższonych wymogach higienicznych. Sygnalizatory poziomu oferują wiele opcji programowania, pozwalając sprostać różnym wymogom aplikacji. Wygodna procedura qTeach stanowi zaletę zwłaszcza w małych instalacjach z prostymi systemami kontrolnymi. Czujniki mogą być łatwo dostrajane za pomocą dowolnego elementu ferromagnetycznego, co pozwala na szybką adaptację do ewentualnych zmian procesowych.

Dwa wyjścia przełączające umożliwiają ustawienie dwóch progowych poziomów wyzwalania. Oznacza to, że pojedynczy czujnik może monitorować dwie fazy procesowe, na przykład produkcję i proces CIP lub też dwa różne media, na przykład wodę i olej. Zapewnia to niższe koszty i mniejszą ilość elementów zapasowych. Dwa wyjścia przełączające zwiększają też wiarygodność wskazań. Komplementarne punkty wyzwalania pozwalają łatwo wykryć uszkodzenie czujnika lub uszkodzenie kabla.

Wielokolorowy wskaźnik statusu wyjścia czujnika realizuje sprzężenie zwrotne na wszystkich etapach parametryzacji, zapewniając efektywną kontrolę procesu.

Oba warianty są przystosowane do pracy w zakresie temperatur do 135°C, ponadto wariant do aplikacji o podwyższonych wymogach higienicznych jest również kompatybilny z procedurą SIP.

Więcej informacji: www.baumer.com/CleverLevel

Baumer na SPS IPC Drives: Hala 4A, stoisko 335

Nowe modele czujników poziomu CleverLevel LBFS

Rys.: Dzięki możliwości elastycznej integracji i łatwej obsłudze, modele CleverLevel LBFH i LBFI nadają się idealnie do wielu zastosowań, od planowania po utrzymanie systemów.


Baumer Group to jedna z najważniejszych firm produkcyjno-rozwojowych czujników, enkoderów, przyrządów pomiarowych oraz komponentów do automatycznego przetwarzania obrazu.
Baumer to połączenie innowacyjnej technologii i usług zorientowanych na klienta, tworzący
inteligentne rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów produkcyjnych oraz oferujący
wyjątkowo szeroką gamę powiązanych produktów i technologii. Ta rodzinna firma jest zawsze blisko klienta dzięki ponad 2 500 pracowników oraz zakładom produkcyjnym i oddziałom sprzedaży w 36 spółkach zależnych znajdujących się w 18 krajach. Klienci z wielu sektorów i branż przemysłu zyskują istotne korzyści i wymierną wartość dodaną dzięki wyjątkowemu potencjałowi innowacji firmy i stosowaniu jednolitych, obowiązujących globalnie wysokich standardów jakości. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.baumer.com


Baumer Sp.z.o.o.
ul. Odrowąża 15
03-310 Warszawa
Poland
– –
Phone : +48 228321550
Fax : +48 228323465
sales.pl@baumer.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *